Google opisuje kilka nowych funkcji Androida, w tym szyfrowanie E2E w Wiadomościach

Ogłoszono Google Wiele nowych funkcji pojawia się w Androidzie, w tym aktualizacje jakości życia, ulepszenia dostępu i nie tylko.

Oryginalny wpis na blogu giganta wyszukiwania wyszczególnił sześć nowych funkcji, ale krawędź Pamiętaj, że Google Reklamuj się osobno Szyfrowanie End-to-End Conversational System (E2E) w Rich Communications Services (RCS) opuszcza wersję beta. To daje w sumie siedem nowych funkcji.

Począwszy od Wiadomości, Google dodało szyfrowanie E2E w wersji beta z powrotem w listopadzie. Teraz firma udostępnia tę funkcję wszystkim użytkownikom RCS. Jednak Google nadal ogranicza szyfrowanie E2E wiadomości RCS do pojedynczych rozmów, więc czaty grupowe nadal nie są szyfrowane. Co więcej, działa tylko wtedy, gdy obaj uczestnicy rozmowy używają aplikacji Google Messages.

Utrzymywanie tego w porządku może być trochę mylące — najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pilnować kodu blokady, gdy wysyłasz komuś wiadomość. Wiadomości dodadzą kod blokady do przycisku wysyłania, gdy wiadomość jest zaszyfrowana.

Kolejną świetną funkcją przesyłania wiadomości ogłoszoną przez Google jest możliwość oznaczania wiadomości gwiazdką. Wiadomości oznaczone gwiazdką pojawiają się w specjalnej kategorii, co ułatwia ich odnalezienie bez ponownego wracania do rozmowy. Google twierdzi, że funkcja pojawi się „w nadchodzących tygodniach”.

Kontekstowe sugestie kuchenne Emoji

Oto nowa funkcja klawiatury Gboard. “kuchnia emojiGboard, zabawny mały widżet, który może zawierać wiele emotikonów w nowych kreacjach, wkrótce zaoferuje sugestie kontekstowe. Innymi słowy, Gboard może oferować grupy emotikonów na podstawie tego, co piszesz.

Kontekstowe sugestie Emoji Kitchen pojawią się w menu Emoji dla osób, które piszą w języku angielskim, hiszpańskim lub portugalskim.

Skróty Asystenta Google są coraz lepsze

z powrotem w Październik 2020Firma Google ogłosiła skróty Asystenta, które umożliwiają użytkownikom otwieranie i wyszukiwanie aplikacji za pomocą polecenia „Hej Google”. Wygląda na to, że Google rozszerza tę funkcję na więcej aplikacji, a użytkownicy mogą teraz powiedzieć „Hej Google, skróty”, aby wyświetlić listę dostępnych skrótów na swoich urządzeniach.

READ  Kiedy się zaczyna i wszystko, co wiemy

Możesz dowiedzieć się więcej Tutaj.

Ulepszenia dostępu głosowego

Wprowadzane są pewne ulepszenia funkcji Voice Access w Androidzie, która pomaga ludziom nawigować po smartfonie, używając tylko głosu. Pierwszym z nich jest Wykrywanie spojrzeń, które uniemożliwia działanie dostępu audio, jeśli nie patrzysz na telefon. Jest teraz dostępny w wersji beta.

Ponadto firma Google ogłosiła ulepszenia w zakresie wprowadzania hasła za pomocą dostępu głosowego. Gdy Voice Access wykryje pole wprowadzania hasła, umożliwi użytkownikom wprowadzanie liter, cyfr i symboli za pomocą głosu.

Więcej dostosowań Androida Auto

Szczegółowe ulepszenia Google pojawią się również w Android Auto. Użytkownicy będą mieli więcej opcji dostosowywania i będą mogli ręcznie ustawić tryb ciemny. W aplikacjach multimedialnych pojawiły się również nowe zakładki do przeglądania treści, opcja „powrót do góry” i przycisk „od A do Z” w suwaku. Google twierdzi, że użytkownicy Androida Auto po raz pierwszy będą mogli szybciej zacząć.

Oprócz tych aktualizacji Google twierdzi, że dodał nowe wrażenia z aplikacji. Aplikacje do ładowania, parkowania i nawigacji pojazdów elektrycznych są teraz dostępne do użytku w Android Auto, a Google poprawiło jakość obsługi wiadomości. Użytkownicy mogą teraz uzyskiwać dostęp do aplikacji do obsługi wiadomości z poziomu ekranu uruchamiania oraz łatwo czytać i wysyłać nowe wiadomości bezpośrednio z aplikacji takich jak WhatsApp i Wiadomości. Google twierdzi, że to ulepszenie jest teraz dostępne na całym świecie.

Android Earthquake Alerta pojawi się w większej liczbie krajów, ale nie w Kanadzie

Telefoniczny system wykrywania i ostrzegania o trzęsieniach ziemi firmy Google, który wykorzystuje sieć urządzeń z Androidem do wykrywania i ostrzegania osób, które mogą znajdować się na dotkniętych obszarach, jest dostępny w kolejnych krajach. Został pierwotnie wprowadzony na rynek w Kalifornii, zanim w kwietniu rozszerzył się na Grecję i Nową Zelandię. Teraz chodzi o Turcję, Filipiny, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan.

READ  Ember Lab nie wie, czy stworzy sequel „Kena: Bridge Of Spirits”

Gigant wyszukiwania planuje wprowadzić tę funkcję w kolejnych regionach w ciągu przyszłego roku, ale najpierw skupi się na wprowadzeniu jej do krajów o wysokim ryzyku trzęsienia ziemi.

Źródło: GoogleA krawędź

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top