We wtorek w Manitobie zgłoszono 40 nowych przypadków COVID-19

Regionalna strona internetowa COVID-19 poinformowała, że ​​Manitoba miała we wtorek 40 nowych przypadków COVID-19 i żadnych nowych zgonów.

Istnieje 19 przypadków w okręgu zdrowia Winnipeg, 10 w okręgu zdrowia w północnym, po cztery w okręgu zdrowia Prairie Mountain i południowym oraz trzy w okręgu zdrowia w East Interlake.

Obecnie w hrabstwie są 362 aktywne przypadki COVID-19, a 56 772 osoby wyzdrowiały. Nadal istnieje 1188 zgonów związanych z COVID-19, w tym 191 z powodu niepokojących zmiennych.

Wskaźnik pięciodniowego testu pozytywnego w hrabstwie nieznacznie wzrósł do 2,4 procent z 2,3 procent poprzedniego dnia.

Deska rozdzielcza mówi, że w poniedziałek przeprowadzono 1547 testów dla COVID-19.

Rząd Manitoby nie organizuje już konferencji prasowych ani nie wysyła w każdy wtorek komunikatów prasowych w celu aktualizacji numerów spraw, chociaż liczby są dostępne online. Newslettery wysyłane są w poniedziałki i czwartki.

W rezultacie nie są dostępne żadne informacje na temat wskaźnika dodatniości testu Winnipeg. W poniedziałek było to 1,4 proc.

Internetowy pulpit nawigacyjny informuje, że z powodu COVID-19 w szpitalu przebywa 64 Manitobanów, jeden wzrost od poniedziałku. Spośród nich 18 jest na oddziale intensywnej terapii, o dwie więcej niż w poniedziałek.

Hrabstwo zidentyfikowało również 92 kolejne przypadki związane z wysoce zaraźliwymi wariantami koronawirusa Pulpit zmieniający online, w pierwszej aktualizacji od piątku.

Liczba przypadków zidentyfikowanych jako związane z nieokreślonymi wariantami zmniejszyła się we wtorek o 48, podczas gdy liczba przypadków związanych z wariantem delta, czyli B.1.617.2, wzrosła o 60, co wskazuje, że niektóre z nieokreślonych przypadków mogły zostać sklasyfikowane jako konkretne warianty.

Istnieje również pięć innych przypadków wariantu alfa.

Istnieje 185 aktywnych spraw związanych z wariantami.

We wtorek 81,4 procent kwalifikujących się mieszkańców Manitoby otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 75,6 procent otrzymało obie, Internetowy pulpit nawigacyjny szczepionek mówi.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top