PlayStation VR2, najnowszy zestaw słuchawkowy VR od PS5, został ogłoszony na targach CES 2022

PlayStation VR2 To kolejny zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej Pochodzący z Sony i Adaptacja VR popularnej serii Horizon od Guerrilla Games To adres startowy, podała firma we wtorek wieczorem. Dla żadnego produktu nie ustawiono dat ani okien.

Wezwanie horyzontu z góry Opracowany przez Guerrilla i Sony Nowo nabyte studia Firesprite, twórcy serii The Playroom na PlayStation 4 i PlayStation VR. Gra będzie wykorzystywać nowy kontroler PlayStation VR2 Sense wraz z „nowymi funkcjami sensorycznymi”, które może zaoferować zestaw słuchawkowy, aby zapewnić bardziej realistyczne i wciągające wrażenia podczas grania w gry wirtualnej rzeczywistości, powiedział Sony.

PlayStation VR2 będzie używać śledzenia konsoli opartego na zestawie słuchawkowym, co eliminuje potrzebę korzystania z kamery PlayStation. Zestaw słuchawkowy będzie wykorzystywał wbudowane kamery, aby odzwierciedlić ruchy użytkownika i pole widzenia w grze. Sony powiedziało, że połączy się to ze sprzężeniem zwrotnym ze słuchawek i dźwiękiem 3D, aby wzmocnić wrażenia na świecie.

„Informacje zwrotne na temat zestawu słuchawkowego to nowa funkcja sensoryczna, która wzmacnia wrażenia gracza w grze” — powiedział Hideaki Nishino, dyrektor generalny PlayStation odpowiedzialny za wrażenia z platformy, we wtorkowym poście na blogu. „Stworzony za pomocą jednego wbudowanego silnika wibracyjnego, który dodaje inteligentny element dotykowy”.

Na przykład Nishino powiedział, że gracze „mogą poczuć wysoki puls postaci w napiętych momentach” lub postrzegać rzeczy brzęczące z głowy. „Dodatkowo technologia Tempest 3D AudioTech na PS5 ożywia dźwięki otoczenia gracza, dodając do tego nowego poziomu zanurzenia”.

Nishino dodał, że śledzenie wzroku oznacza patrzenie w innym kierunku – bez odwracania głowy – „może stworzyć dodatkowy wkład dla postaci w grze”. „Pozwala to graczom na bardziej intuicyjną interakcję na nowe i żywe sposoby” – powiedział Nishino.

Śledzenie wzroku to najnowsza technologia gogli VR; Do tej pory zintegrowany z HTC Vive Pro Eye, Rozpoczęty w 2019 r.Moduły i dodatki do śledzenia wzroku są dostępne dla innych słuchawek Vive. Gogle Oculus z Facebooka Jeszcze do wdrożenia śledzenia wzrokuMówi się, że Samsung pracuje nad tym dla swojej linii słuchawek Gear Od 2016.

READ  Lekarz używa aparatu Macro iPhone'a 13 Pro do badania oczu pacjentów

Ogłoszenie we wtorek wieczorem potwierdzone Poprzednie dane Oraz doniesienia w 2021 r., niektóre z Sony, o planach na nowe słuchawki zgodne z PlayStation 5 i kontrolerów. Śledzenie wzroku jest szczegółowo omówione w A Raport z maja 2021 r. autorstwa UploadVR. Sony promowało także śledzenie konsoli opartej na słuchawkach w Lista funkcji została ujawniona w marcu.

Jeśli chodzi o Wezwanie horyzontu z górySony i Guerrilla Games zaprezentowały nieco zwiastun, w którym reżyser studia Jan Bart van Beek opowiadał o projekcie przez 90 sekund, a następnie pojawił się krótki klip w grze, który pokazuje gracza wpatrującego się w gigantycznego, podobnego do Brontozaura, deptanego przez niego mechanika.

Van Beek powiedział: „Nie chcemy jeszcze wiele zdradzać, ale ta historia zostanie opowiedziana oczami zupełnie nowej postaci. [series protagonist] Aloy, inne znajome twarze i nowe postacie po drodze. Studio milczy o dodatkowych szczegółach aż do tytułu na PlayStation 5, Zakazany horyzont na zachódZostanie wydany 18 lutego.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top