Pięć notatek po zwycięstwie Bayernu Monachium 2:1 nad Lipskiem

Po burzliwym tygodniu, w którym Thomas Tuchel ogłosił swoje odejście z klubu latem, Bayern Monachium wypisał się z historii Bayera Leverkusen i strzelił nieoczekiwanego gola w doliczonym czasie gry, dzięki czemu zdobył trzy punkty u siebie z RB Lipsk. Wynik 2:1 utrzymał Bayern w wyścigu o tytuł Bundesligi przez co najmniej kolejny tydzień.

Jak Sane odzyska opanowanie?

Kiedy Bayern grał z Lipskiem HenrundiLeroy Sane grał najlepszy futbol w swojej karierze. Strzelił osiem goli w pierwszych 11 meczach sezonu, ale od września strzelił tylko trzy gole.

Dzisiejsza wersja Sané konsekwentnie prowadziła do zablokowania pozycji ataku. W pierwszej połowie Jamal Musiala podał prosto do Sane, ten jednak zamiast zmarnować okazję do spotkania 1 na 1, Sane odbił piłkę od bramkarza Lipska Janisa Blasojica.

Ponieważ tytuł mistrza Bundesligi jest w zasięgu ręki jedynie matematycznie, Thomas Tuchel musi dać Matthijsowi Tille’owi zasłużony czas na grę i pozwolić Sane’owi rozgryźć to z boku.

Magiczna Musiała XXL

Jamal Musiala nie jest czystym skrzydłowym. Nie jest czystym środkowym pomocnikiem. To hybryda, która rośnie w półprzestrzeniach. Kilka razy udało mu się rozbić obronę Lipska, ale nie udało mu się to tylko w przypadku podwójnej lub potrójnej drużyny.

Kiedy Alphonso Davies wróci po kontuzji i będzie mógł wykorzystać kilka nakładających się rund, Musiala znajdzie więcej miejsca w ostatniej tercji. To zdecydowanie właściwa droga dla Bayernu do ataku i nie należy jej zmieniać.

Kimmich zdobywa Oscara dla najlepszego gracza drugoplanowego

Dayot Upamecano (czerwona kartka), Sasha Pouille (kontuzja) i Noussair Mazraoui (kontuzja) nie byli dzisiaj dostępni. Choć mogło to mieć za zadanie rzut karny, Tuchel zdecydował się przenieść Joshuę Kimmicha na prawego obrońcę i natychmiast się to opłaciło. Kimmich nie jest szybkim skrzydłowym, ale skierował swoją wewnętrzną energię na Philippa Lahma i spisał się bezbłędnie, ustawiając się przy piłce i bez niej.

READ  Ostatecznie konsekrowana indukcja klasy 2020 nie straciła blasku z opóźnieniem

Wydaje się, że Kimmich niemal odetchnął z ulgą, że ma mniej odpowiedzialności i że może grać z większą radością i swobodą. Pomimo dokuczliwej kontuzji barku Kimmich wrócił z nową energią w kroku.

„Po prostu próbuję wszystkiego, co przychodzi mi do głowy.” – Obywatel Kane

Harry Kane strzelił oszałamiający strzał lewą nogą w doliczonym czasie gry i przypieczętował zwycięstwo. Dotknął zaledwie 30 piłek (w porównaniu do 46 Manuela Neuera), ale wykorzystał swoje szanse maksymalnie. Wydaje się, że ofensywna postawa Bayernu lepiej komunikuje się, gdy Kane lub Thomas Müller wkraczają do środka pola i przekierowują grę na skrzydle. Kane próbował nawet kopnąć rowerem, dzięki czemu lepiej trafiłby do domu.

Tuchel jest na gorącym talerzu Powierzchnia Skrzynka

W pierwszym meczu od czasu oficjalnej decyzji o opuszczeniu klubu tego lata Tuchel zdecydował się oglądać pierwszą połowę z najbardziej niewygodnych miejsc na całym stadionie. Metalowe pudło. Drugą połowę spędził siedząc z innymi trenerami, jednak opuścił pole karne w strefie trenerów.

Zawodnicy Bayernu Monachium właśnie udowodnili, że w roli głównego trenera lepiej jest wygrywać ze sztywnym ciałem. Być może w przyszłym tygodniu maskotka zespołu, Niedźwiedź Bernie, będzie pełnić funkcję asystenta.