Patrick Wisdom uderza golem typu homer, a Chicago Cubs ma nadzieję na zwycięstwo w fazie play-off nad Colorado Rockies

CHICAGO (AP) – Patrick Wisdom wyprowadził Chicago na prowadzenie dzięki dwurunowemu homerowi w szóstej rundzie, Seiya Suzuki strzelił dwa gole i dwa biegi, pomagając Cubs zwiększyć szanse w play-offach, pokonując w niedzielę Colorado Rockies 4:3.

Yan Gomes dwukrotnie pojechał także dla Cubs, którzy przed Miami mają jeszcze o jedną dziką kartę w NFL.

Jordan Wicks (4-1) w swoim ostatnim meczu u siebie w sezonie zasadniczym oddał Chicago trzy runy w ciągu sześciu rund. Cubs wygrali trzy mecze z rzędu po przegranych siedmiu z ośmiu.

Brendan Rodgers i Nolan Jones wrócili do drużyny Rockies po 99. porażce.

Poświęcenie Gomeza w szóstej tercji doprowadziło Cubs do stanu 3-2. Następnie Wisdom popisał się swoim 22. home runem w sezonie, home runem na odległość 432 stóp, który pokonał Ty Blatcha (3-3).

Daniel Palencia, Jose Coas i Julian Meriwether utrzymywali drużynę Rockies przy jednym trafieniu w ostatnich trzech rundach. Merryweather dwukrotnie uchylił się w dziewiątej rundzie, aby uratować go po raz drugi.

Cubs wygrali serię po raz pierwszy od 4–6 września przeciwko San Francisco.

Kolorado spadło na wyjeździe do najgorszego w lidze wyniku 22-59.

W drugiej kwarcie Gomez podwoił prowadzenie Cubs do 1:0. Suzuki strzelił gola od początku po remisie na prowadzeniu. Kamery telewizyjne pokazywały Suzuki leżącego na ławce rezerwowych i łapiącego oddech.

Rodgers trafił dwukrotnie homera, jego drugi w sezonie, pokonując Wicks i prowadząc 2:1 Rockies w trzeciej rundzie.

Jones, kandydat na debiutanta roku w NL, po solowym strzale w szóstej rundzie zapewnił Colorado prowadzenie 3:1. Ma 18 homerów.

Blach oddał cztery runy i sześć trafień w 5 1/3 rund.

Nie tak szybko

Wydawało się, że Ryan McMahon jako pierwszy zakończył mecz, a Cubs zaczęli świętować. Sędziowie orzekli jednak, że piłka odbiła się od jego stopy i była faulowana. Fani wygwizdali, po czym McMahon wznowił bicie i uderzanie pięściami.

READ  Murray nazywa Tsitsipas „bzdurą” po przegranej pięciu setach z Grecją na US Open

W liczbach

Frekwencja wyniosła 37 060. Łączna liczba widzów w sezonie na Wrigley Field wyniosła 2 775 149, w porównaniu z 2 616 780 w zeszłym sezonie.

Pokój trenera

Cubs: INF Jeimer Candelario (naciągnięcie dolnej części pleców) zbliża się do powrotu i robi postępy w grze w baseball. … Oczekiwano, że RHP Adbert Alzolay (naderwanie przedramienia) rozegra w niedzielę kolejny mecz.

Następny

Rockies: Colorado i Los Angeles Dodgers nie ogłosiły jeszcze składów wyjściowych na wtorkowy mecz otwierający serię w Denver.

Cubs: LHP Justin Steele (16-5, 3:00 ERA) zagra we wtorek w Atlancie. RHP Bryce Elder (12-4, 3,63) trafia do Braves.