Pałac Buckingham nie był widziany, gdy Elton John przepisał „Świecę na wietrze” na pogrzebie księżnej Diany

za pomocą koreański atad.

3 godziny temu

Jedna z najbardziej przejmujących chwil na pogrzebie księżnej Diany mogłaby się nie wydarzyć, gdyby pojawił się Pałac Buckingham.

Podczas pogrzebu w 1997 r. Sir Elton John wykonał przepisaną wersję swojej klasycznej świecy na wietrze, poświęconej zmarłej Dianie. Nowa wersja piosenki sprzedała się na całym świecie w 33 milionach egzemplarzy.

Czytaj więcej:
Sir Elton John wychodzi z laską, gdy odbiera najwyższe odznaczenia od księcia Karola

ale według Sky NewsNiedawno opublikowane przez rząd Wielkiej Brytanii dokumenty z Archiwum Narodowego ujawniają, że rodzina królewska w Pałacu Buckingham, która była odpowiedzialna za organizację pogrzebu, początkowo była niechętna wykonaniu utworu przez Johna.

Podnieśli obawy, że nowe teksty w piosence są „zbyt emocjonalne”, a Westminster Abbey postawiło w gotowości solowego saksofonistę jako „drugą najlepszą szansę” na wypadek, gdyby Palace ostatecznie odmówił Johnowi kontynuowania.

Na szczęście w dokumentach pojawia się wielebny dr Wesley Carr, który skutecznie argumentował, że pozwolenie Johnowi na wykonanie piosenki byłoby „pomysłowym i hojnym” gestem dla publiczności.

„Jest to krytyczny punkt obsługi i zachęcamy do odwagi. Carr napisał, że dzieje się nieoczekiwane, a czymś we współczesnym świecie jest księżniczka. „Z szacunkiem sugeruję, że wszystko klasyczne lub chóralne (nawet klasyk ludowy, taki jak coś Lloyda Webbera) nieodpowiedni.”

Czytaj więcej:
Ed Sheeran mówi, że „prawie zabił” Eltona Johna podczas kręcenia teledysku „Happy Birthday”

„Lepiej, gdyby była to zamknięta piosenka Eltona Johna (znana milionom, a księżniczka lubiła jego muzykę), która byłaby potężna. Napisał nowe teksty do melodii, które są szeroko grane i śpiewane w całym kraju na pamiątkę Diany. czas w radiu” Follow Carr.

READ  Adult Swim ustaliło pierwszą datę premiery siódmego sezonu Ricka i Morty'ego

„Wykorzystanie go tutaj byłoby pomysłowe i hojne dla milionów, które czują się osobiście zagubione: to kultura popularna w najlepszym wydaniu” – dodał. „Jeśli uważa, że ​​słowa są zbyt sentymentalne (chociaż nie jest to w żadnym razie złe, biorąc pod uwagę patriotyczny nastrój), nie trzeba ich drukować – wystarczy zaśpiewać”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *