Aktualizacje wiadomości giełdowych na żywo: 30 grudnia 2021 r.

Akcje amerykańskie wzrosły w czwartek rano po tym, jak indeksy S&P 500 i Dow przedłużyły swój rajd do zamknięcia na najwyższych poziomach w związku z niewielkimi notowaniami w zeszłym tygodniu 2021 r. na Wall Street.

Dow, Standard & Poor’s i Nasdaq wyglądały, jakby opierały się na poprzednich zdobyczach.

Kalendarze gospodarcze i zyski pozostają niejasne w ostatnich dwóch dniach handlowych w roku, chociaż inwestorzy zwrócili uwagę w czwartek rano na nowe dane z Waszyngtonu w czwartek. Tygodniowe roszczenia z tytułu bezrobocia.

koło pracy Wydała swój najnowszy raport na temat początkowych i utrzymujących się wniosków o bezrobocie. Liczba wniosków o bezrobocie spadła po raz pierwszy bardziej niż w zeszłym tygodniu, osiągając 198 000 – mniej niż oczekiwano 206 000. Wcześniej w grudniu liczba wniosków o bezrobocie spadła do 188 000 – najniższego poziomu od 1969 r.

W zgłoszeniu regulacyjnym w czwartek Samsung BioLogics zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom, że Samsung Group prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia amerykańskiego producenta leków Biogen.Bahrajn Islamski Bank), który w środę znalazł się w centrum uwagi po tym, jak akcje firmy farmaceutycznej wzrosły podczas codziennych notowań po raporcie Korea Economic Daily, który powołał się na źródła bankowości inwestycyjnej. W raporcie stwierdzono, że firma Biogen zwróciła się do Samsunga, aby kupić jego udziały w transakcji, która może być wyceniona na ponad 42 miliardy dolarów.

Akcje Biogenu zamknęły się o 9,46%, osiągając 258,31 USD za akcję.

Pomimo dobrego tygodnia dla rynków, akcje linii lotniczych nadal spadały w związku z kolejnymi zakłóceniami lotów spowodowanymi rosnącą liczbą przypadków COVID-19 i zimową pogodą. Linie lotnicze Delta (ZPoinformował o dodatkowych 250 odwołaniach lotów w środę po tym, jak tysiące uziemionych i opóźnionych lotów zostało zgłoszonych przez główne linie lotnicze w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Delta zakończyła środową sesję handlową o 1,19% niżej do 39,16 USD, a American Airlines (AAL) zamknął się o 2,64% do 18,05 USD za akcję. Zjednoczone linie lotnicze (UALsesja zakończyła się spadkiem o 1,86% do 44,3 USD,

READ  Sierpniowa sprzedaż domów spada, ceny rosną wraz ze spadkiem podaży 43%: Toronto Real Estate Board

Innymi słowy, jest to skazany na niepowodzenie krach – powiedział Yahoo Finance Mike Boyd, prezes Boyd Group International. Linie lotnicze „dość wcześnie wiedzą, gdzie będzie krótko, a potem muszą się do tego dostosować”.

Rynki nadal obciążają sprawę COVID-19, która ustanowiła światowy rekord na początku tego tygodnia. Infekcje wysoce zakaźnym wariantem Omicron – który rozprzestrzenia się 70 razy szybciej niż poprzednie szczepy – miały wiele nowo śledzonych pozytywnych testów, chociaż badania pokazują, że choroba wywołana przez ten szczep jest mniej poważna lub prowadzi do hospitalizacji.

Grudzień był niestabilnym miesiącem dla inwestorów, którzy rozważali wpływ stresu na gospodarkę, ale ostatnie wydarzenia sugerujące, że Omicron może wywołać łagodniejszą chorobę, pomogły rynkom rozwiać wcześniejsze obawy.

„Odwrotnie, złe wieści dotyczące Omicron mogą być dobrą wiadomością dla rynków, ponieważ dają Rezerwie Federalnej impuls do kontynuowania tej bardzo luźnej polityki monetarnej” – powiedział. Dyrektor generalny Opimas LLC, Octavio Marenzi, powiedział Yahoo Finance Live. „Wiele dobrych wiadomości dla realnej gospodarki może w rzeczywistości być bardzo złe dla rynków”.

9:31 ET: Akcje rosną, aby zwiększyć zyski

Oto najważniejsze ruchy na rynkach na otwarciu:

8:50 ET: Tesla publikuje informacje o samochodach Model 3 i Model S.

Tesla Corporation (TSLA) Przypomniał sobie ponad 475 000 pojazdów elektrycznych Model 3 i Model S.Według amerykańskiej Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA).

READ  Agnico Eagle i Kirkland Lake tworzą nowego złotego giganta

Wycofanie z rynku przypisuje się dwóm obawom dotyczącym bezpieczeństwa, w tym problemom z bagażnikiem pojazdów oraz w przypadku Modelu 3, kamerami wstecznymi zainstalowanymi w tych jednostkach, które mogą działać nieprawidłowo.

Akcje Tesli spadły o 2,2% w środę później podczas handlu CEO Elon Musk sprzedał ostatni miliard dolarów akcji firmy.

8:30 ET: Roszczenia bezrobotnych zbliżają się do minimów sprzed pandemii

koło pracy Wydała swój najnowszy raport na temat początkowych i utrzymujących się wniosków o bezrobocie. Liczba wniosków o bezrobocie spadła po raz pierwszy bardziej niż w zeszłym tygodniu, osiągając 198 000 – mniej niż oczekiwano 206 000. Wcześniej w grudniu liczba wniosków o bezrobocie spadła do -188 000, najniższego poziomu od 1969 roku.

Kontynuacja roszczeń za tydzień kończący się 18 grudnia wyniosła 1,716 mln, również pokonując oczekiwania na poziomie 1,875 mln i niższe niż w poprzednim tygodniu.

7:10 rano. ET: Kontrakty terminowe milczały przed dniem handlu

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +8,50 pkt (+0,15%) do 4793,00

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +50,00 (+0,14%) do 36431,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +0,39 pkt (+0,24%) do 16529

18:01 środa ET: Kontrakty w S&P, Dow i Nasdaq otwierają się na boki

  • Kontrakty terminowe S&P 500ES = F.): +0,50 punktu (+0,01%) do 4785,00

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +3,00 (+0,01%), do 36384,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): 0,25 punktu (0,00%) do 16 490,25

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Instagrami youtubei Portal społecznościowy Facebooki Flipboard, I LinkedIn

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top