Oliver Bjorkstrand strzelił gola i zaliczył asystę w zwycięstwie Seattle Kraken nad San Jose Sharks

SAN JOSE, Kalifornia (AP) – Oliver Bjorkstrand strzelił swojego 20. gola w sezonie i dodał asystę, gdy Seattle Kraken pokonało San Jose Sharks 4:2 w poniedziałkowy wieczór.

Jared McCann, Matty Pinners i Shane Wright również zdobyli gole dla Seattle Jordan Eberle zaliczył asystę, zdobywając 700. punkt w NHL. Philipp Grubauer obronił 24 razy i przypieczętował zwycięstwo.

„Myślałem, że wszyscy dostaliśmy dobry wkład od wszystkich” – powiedział trener Krakena Dave Hakstol. „Każdy miał w tym swój udział, co jest naprawdę pozytywną rzeczą”.

Fabian Zetterlund strzelił gola i zaliczył asystę dla drużyny San Jose, która w ostatnich 21 meczach przegrała po raz 19. Klem Kostin również strzelił gola dla Sharks, a Mikael Granlund zaliczył asystę, przedłużając swoją passę punktów do pięciu meczów. Mackenzie Blackwood zakończył mecz z 28 interwencjami.

„Musisz być zaangażowany fizycznie, jeśli chcesz dać sobie szansę, a my nie byliśmy tacy przez pierwsze 20 minut” – powiedział trener San Jose David Quinn. „W ciągu ostatnich 40 lat sytuacja uległa poprawie, ale nie do poziomu, jakiego oczekiwaliśmy”.

Benier wszedł na listę strzelców już w 29. sekundzie pierwszej połowy, zdobywając bramki w trzech meczach z rzędu.

„To dobry sposób na rozpoczęcie hokeja, szczególnie w tym budynku” – powiedział Hakstol. „Mieliśmy tutaj kilka nocy, podczas których ciężko nam było zdobyć bramkę. To był dobry sposób na dobry, pozytywny początek. „

Kilka minut później wydawało się, że Tye Kartye strzelił drugiego gola dla Seattle, ale Sharks skutecznie zakwestionowali wynik meczu na spalonym.

Następnie Bjorkstrand podwyższył na 2:0 na 8:34 przed końcem pierwszej połowy.

Zetterlund odpowiedział dla Sharks niecałe trzy minuty później w grze w przewadze, strzelając swojego 21. gola w roku.

Kraken odzyskał dwubramkowe prowadzenie pod koniec pierwszej tercji, kiedy Wright, który został odwołany z Coachella Valley w lidze AHL w poniedziałek, strzelił swojego pierwszego gola w sezonie i drugiego w karierze.

READ  Łosie Edmonton | Słońce w Edmonton

„Zdecydowanie czułem się tam dobrze” – powiedział Wright. „Zdecydowanie czułem, że tam pasuję. Oczywiście grałem z (Jadenem Schwartzem i) Jordan Eberle) Poza tym bardzo łatwo jest grać z dwoma takimi zawodnikami.

Kostin podwyższył wynik San Jose na jedenastkę po 5:01 drugiej tercji, blokując strzał Marka-Edouarda Vlasicia obok Grubauera.

„Myślę, że przez cały rok nasza odporność jest czymś, z czego jesteśmy dumni” – powiedział obrońca Sharks, Kyle Burroughs. „Móc wspiąć się z powrotem na górę, nie powiedzieć „umieraj” i walczyć dalej”.

Wynik 3-2 utrzymywał się aż do ostatnich sekund meczu, kiedy McCann strzelił do pustej bramki, zdobywając swojego 28. gola w roku.

„Podobało mi się to, co zrobiliśmy tam w trzeciej kwarcie” – powiedział Hakstol. „Nie usiedliśmy. Poszliśmy za nim”.

Obrońca Krakena, Vince Dunn, wrócił do składu i zanotował asystę po opuszczeniu 12 meczów z powodu kontuzji górnej części ciała.