Bobrovsky odbija się, Pantery wygrywają mecz 3 finału Pucharu Stanleya

Wschód słońca, Floryda – zanim Mateusz Tkaczuk I Cartera Verhaghe’a Byli to nieżyjący już mistrzowie Florida Panthers, Siergiej Bobrowski Wrócił do robienia tego, co robił najlepiej.

Bramkarz Panthers odbił się od wyciągnięcia w swoim poprzednim starcie, aby obronić 25 rzutów karnych na minutę Zwycięstwo 3:2 po dogrywce Zmierz się z Vegas Golden Knights w trzecim meczu finału Pucharu Stanleya na FLA Live Arena w czwartek.

Floryda nadal prowadzi 2: 1 w serii best-of-7, z Game 4 tutaj w sobotę (20:00 ET; TNT, TBS, truTV, CBC, SN, TVAS), ale żyje teraz po odbiciu się od 2- 1 deficyt z Tkachukiem strzelił remisującego gola na 2:13 przed końcem trzeciej tercji, a Verhaeghe strzelił zwycięskiego gola 4:27 do dogrywki. Ale Panthers nigdy nie byliby w stanie wygrać pierwszego finału Pucharu Stanleya w swojej historii bez Bobrovsky’ego.

W drugiej tercji był najlepszy, zatrzymując 12 z 13 strzałów, z którymi miał do czynienia, aby uniemożliwić Vegas zdobycie więcej niż jednego gola.

„Nie mogę nawet policzyć, ile wspaniałych obron zrobiłem dziś wieczorem” – powiedział Verhaghe. „Może co najmniej 10”.

[RELATED: Complete Stanley Cup Final coverage]

Trener Panthers Paul Morris w środę szydził z sugestii, że Bobrowski może nie rozpocząć meczu 3 po tym, jak wycofał się w drugiej części poniedziałkowej porażki 7: 2 w meczu 2 po tym, jak pozwolił na cztery bramki na 13 strzałów. Tak więc Morris nie mógł się powstrzymać przed zapytaniem mediów po meczu w czwartek: „Chcesz zapytać, kto zaczyna następny mecz?”

Bobrovsky nie wydawał się przejmować tym, że został wciągnięty w grę 2, mówiąc: „Tak właśnie jest”.

„Mogę kontrolować tylko te rzeczy, które mogę kontrolować” – powiedział Bobrovsky. „Starasz się dawać z siebie wszystko i czasami tak się dzieje, więc to jest w porządku. Tak długo, jak pozostajesz mentalny [focused] A seria trwa, a dzisiejsza noc jest dla nas wielką wygraną.

READ  Conor McDavid nazywa możliwą 5-tygodniową kwarantanną olimpijską „niepokojącą”

Jednak Bobrovsky nie był tym samym bramkarzem w pierwszych dwóch meczach przeciwko Vegas, jak w drugiej i trzeciej rundzie play-offów Pucharu Stanleya przeciwko Toronto Maple Leafs i Carolina Hurricanes, kiedy miał 8-1 ze średnią punktową 1,51 . 954 średni procent oszczędności i jedno wyłączenie.

Vegas wykorzystał ekrany do przodu i wykorzystał awarie defensywne Florydy, aby zdobyć osiem bramek na 46 strzałów na Bobrovsky’ego w pierwszych dwóch meczach. Pomógł Florida zagrać lepszą strukturę defensywną przeciwko Bobrovsky’emu w czwartek, ale także poprawił swoją grę, aby robić duże rzuty obronne w kluczowych momentach.

Wśród nich była rękawica ratująca broniącego się człowieka Mikołaj HagaOtwarty strzał z lewego koła w 4:05 drugiej tercji i prawy talerz zatrzymuje się Jonathana MarquessaultaStrzał z lewego koła w 5:49 sekundy, aby utrzymać wynik 1-1.

„Robił nam to przez cały rok, a zwłaszcza przez ostatnie kilka tygodni” – mówi Panthers Sama Reinharta Powiedział. „Kiedy jesteśmy na linii, załamujemy się w defensywie, a to sprawia, że ​​​​jest to dla niego trochę łatwiejsze, a on dokonuje niesamowitych interwencji we właściwym czasie, czego potrzebujesz o tej porze roku”.

„Każdy mecz daje nam szansę na wygraną” — Panthers Center Aleksander Barkow Powiedział. „A dzisiaj nie jest inaczej. Był dla nas niesamowity. W każdym okresie dokonywał nierealnych interwencji. Dał nam szansę na zwycięstwo, a my wykorzystaliśmy tę szansę”.

Bobrovsky powiedział, że nie czuł się tak bardzo inaczej niż w grze 2.

„Czułem się bardzo dobrze w ostatnim meczu, ale czuję się dobrze również dzisiaj” – powiedział.

Zamiast tego przypisał swoim kolegom z drużyny sposób, w jaki grali przeciwko niemu.

„W tym meczu trenerzy przedstawili nam bardzo jasny plan i myślałem, że chłopaki niesamowicie go dziś wykonają” – powiedział Bobrovsky. – Broniliśmy się bardzo dobrze. Nie daliśmy im dużo miejsca, miejsca ani czasu, więc to dla nas duże zwycięstwo.