Łosie Edmonton | Słońce w Edmonton

Łosie Edmonton |  Słońce w Edmonton

implozja w drugiej połowie

Treść artykułu

Edmonton Elks doznał wewnętrznego załamania w drugiej połowie, przegrywając 43-31 z broniącym tytułu Toronto Argonauts w niedzielę.

Porażka była 19. z rzędu na Commonwealth Stadium dla Elks (0-3), którzy wciąż szukają pierwszego zwycięstwa w sezonie 2023 CFL.

I stało się to na oczach jednego z najmniejszych tłumów, jakie Wspólnota kiedykolwiek widziała, w noc, kiedy członkowie drużyny, która zdobyła Puchar Szarych w 1993 roku, byli w domu.

Po 32-tysięcznym wzroście na trybunach na początku sezonu, kiedy Elks przegrywali 17:13 z odwiedzającym Saskatchewan Roughriders, liczba widzów spadła do rozrzutu z 2022 roku w drugim tygodniu.

Wszyscy trzej rozgrywający wykonali snapy dla Edmonton, a Taylor Cornelius wykonał 14 z 18 podań na 130 jardów i przyłożył się w pierwszej połowie, zanim debiutant Jarrett Doig zdobył skinięcie głową w drodze do występu 9 na 11 na 163 jardy, dwa przyłożenia na Vincent Forbes Mombello i sprzeciw.

„Nie było dużo produkcji. Strzeliliśmy bramkę w obronie w pierwszej połowie, więc w pierwszej połowie nie było dużo produkcji, mimo że gra była zacięta, więc był to dobry moment, aby to zrobić”, powiedział Trener Elks i dyrektor generalny Chris Jones, który nie określił roli Corneliusa w przyszłości”. Jest konkurencyjny, w zeszłym roku zaczął od czwartego miejsca na wykresie głębokości i skończył grając naprawdę dobrą piłkę nożną.

„Więc zobaczymy. Jest konkurentem i wiem o tym.”

Chad Kelly podał 13 z 23 na 264 jardy, przyłożenie i dwa przechwyty do Luchese Purefoy, podczas gdy AJ Ouellette prowadził 18 razy na 84 jardy i trzy przyłożenia, a Toronto poprawiło się na 2-0.

Powracający debiutant Elks, CJ Sims, zapewnił zespołowi największą iskrę w noc, w której nic innego nie szło tak dobrze, przychodząc z odbiciami puntów na poziomie 42, 52 i 72 jardów, które nie pojawiły się w arkuszu statystyk Edmonton od 2017 roku.

A po wyeliminowaniu 22-0 przez BC Lions tydzień wcześniej, ofensywa Elks starała się zdobyć punkty tak szybko, jak to możliwe, wykorzystując utalentowane ustawianie się w polu gry, aby ustawić czteropunktową, 56-metrową jazdę, która zakończyła się z biegiem. Obrońca Kevin Brown przeskoczył linię bramkową po przyjęciu z 13 jardów i objął prowadzenie 7:0 6:41 w pierwszej kwarcie.

W następnej serii Toronto, Ouellette zremisował 7-7, pokonując trzy jardy do strefy końcowej o 13:17, kończąc 12-play, 58-yard drive.

READ  Celtics zmierzą się z Warriors w finałach NBA po pokonaniu Heat w grze 7.

Otwierając drugą kwartę, Purefoy skoczył przed podaniem przeznaczonym dla Cama Phillipsa i oddał swoje pierwsze przechwycenie gry 27 jardów przed polem punktowym, prowadząc 14:7 przy 3:53.

Boris Bede strzelił do kosza z gry z 42 jardów trzy minuty później, aby zamknąć lukę, 14-10, zanim John Haggerty z Toronto przesunął się o jeden punkt po kopnięciu z 64 jardów w strefie końcowej.

Z 1:20 do końca połowy, Kelly uderzył piłkę na drugim i 12 miejscu i jakimś cudem udało mu się uciec przed pewną obroną Alexa Leonarda, powodując, że reszta obrony wycofała się, tylko po to, by bezradnie patrzeć, jak David Ungerer z szeroko otwarte łapanie wzdłuż linii bocznej, przyłożenie na 44 jardach i objęcie prowadzenia po raz pierwszy w meczu, 18-14.

Argos prowadzili jednym punktem do przerwy po tym, jak Dean Faithfull kopnął gola z gry z 18 jardów przed upływem czasu.

W pierwszej kwarcie Toronto objęło prowadzenie 26:17 po szybkim przyłożeniu Ouellette’a na 3:47, po czym Kelly zdobył dwupunktową konwersję na strażniku QB. Jego siedmiokrotny przejazd punktowany obejmował 66 jardów.

Następnie Ungerer zablokował punt w następnej serii Elks, dając Toronto piłkę na 39-jardowej linii Edmonton. Skończyło się na tym, że Ouellette wykonał kolejny atak, tym razem z czterech jardów w piątej akcji, prowadząc 33-17 8:14 do trzeciej.

Było to trzecie szybkie przyłożenie Ungerera w meczu z niepokonanym Ełkiem w tym sezonie.

The Elks odpowiedzieli zmianą rozgrywającego, ale Kai Loxley zmarnował swoją pierwszą próbę obrony Robertsona Daniela na 24-jardowej linii Edmonton, którą Toronto zamieniło na 16-jardowy rzut z gry o 11:04 trzeciego meczu za 36- 17 ołowiu.

Ta trzecia sprowadziła pierwszoklasistę Elksa Douga, który ukończył swoje pierwsze dwa podania, zanim nie udało mu się zdobyć pierwszego w kolejnych połowach z dwóch jardów nogami. Wyglądało to niesamowicie podobnie do tego, kiedy Locksley nie był w stanie strzelić gola z jednej passy w trzech kolejnych próbach w dniu otwarcia.

Ale Toronto dało Turnerowi prawo z powrotem w czwartej kwarcie, ze swoim rezerwowym Cameronem Dukesem, który zajął trzecie i jedno miejsce, ponieważ Turner nie zdobył punktów.

READ  Raptors nie oferują Barnesa w ramach potencjalnego pakietu Duranta

Obronne podanie piłki przeznaczonej dla Eugene’a Lewisa sprowadziło Edmontona na linię 10 jardów, gdzie uderzył Dougiego Lewisa w ręce przed linią bramkową, po czym niefortunnie trafił przyłożenie w połowie ostatniej klatki.

Właśnie wtedy, gdy sytuacja nie mogła się pogorszyć, Purifoy wpadł na swoje drugie przechwycenie gry, tylko po to, by się odwrócić i zobaczyć następny strzał Doege’a na szóstkę, komplementy dla Royce’a Metchiego, który oddał 15 jardów za 43-17 Ołów.

Uderzenie Doege Stevena Dunbara Jr. Na budzącej grozę linii jardów, gdzie Browns dwa razy z rzędu wpychali, zanim podanie doprowadziło Vincenta Forbesa-Momplue do złapania dwóch jardów. Doege prowadził strażnika do dwupunktowej konwersji na szlak 43-25 z 2:38 do końca na zegarze.

Nie skończył, Forbes-Mombleau trafił na 84-jardowe przyłożenie z sześcioma sekundami do końca. Chociaż w niedzielę było trochę za późno, przynajmniej w sezonie, w którym niewiele pokazał.

„Zadzwonili na mój numer, a ja po prostu starałem się jak najlepiej wykorzystać swoją szansę” – powiedział Duigi. „Wyszedłem tam i zostawiłem to wszystko, próbując zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi w nabraniu rozpędu”.

E-mail: [email protected]

Na Twitterze: @pracownik

Sprawdź naszą sekcję Sport, aby uzyskać najnowsze wiadomości i analizy. Chcesz się założyć? Przejdź do sekcji zakładów sportowych, aby zapoznać się z aktualnościami i kursami.