Celtics zmierzą się z Warriors w finałach NBA po pokonaniu Heat w grze 7.

MIAMI (AP) – Nie tym razem. Po trzech kolejnych frustracjach na szczycie finałów NBA w ciągu ostatnich pięciu sezonów, Boston Celtics przełamał się.

Znowu potwory ze Wschodu.

A teraz czeka Cię szansa na zdobycie tytułu NBA.

Finalista Konferencji Wschodniej MVP Jayson Tatum prowadził z 26 punktami, Jaylen Brown i Marcus Smart dodali po 24 punkty, a Celtics pokonali Miami Heat 100-96 w niedzielę wieczorem, aby zdobyć miejsce w finałach NBA przeciwko Golden State Warriors.

„To niesamowite” – powiedział Smart. „Wreszcie przeszliśmy przez garb”.

Było to pierwsze zwycięstwo Bostonu w meczu 7 na boisku innej drużyny od czasu zdobycia przez Milwaukee tytułu NBA w 1974 roku; Technicznie rzecz biorąc, Celtics byli „drużyną szosową”, kiedy pokonali Toronto w Game 7 dwa lata temu w bańce rebootowej, ale to było w Walt Disney World.

Tatum – który nosił fioletową i złotą odznakę „24” ulubionego gracza Los Angeles Lakers, Kobe Bryanta, przegrał w swojej młodzieńczej karierze dwa wschodnie finały. Brown i Smart byli częścią przegranej Bostonu na finałach Pucharu Świata w 2017, 2018 i 2020 roku. Ta przegrana chwiała się, szaleńczy bieg do Miami w ostatniej chwili, który rzucał poważne wątpliwości na zwycięstwo Celtics.

Ale wytrzymają. Jimmy Butler – znowu genialny w Miami – przeoczył coś, co mogło być potrójnym skokiem o około 17 sekund, a Celtics nigdy nie spóźnili się.

do San Francisco.

„Przejście przez garb z tą grupą oznacza wszystko” – powiedział Tatum.

Butler, który chciał wejść do Miami w Game Seven, zdobywając 47 punktów w piątek w Bostonie, zdobył 35 punktów w finale sezonu. Pam Adebayo dodała 25 punktów do Heat, która przed ostatnią próbą rajdu straciła 11 punktów.

Runda 9-0, skończona trzema punktami Maxa Strusa na 51 sekund przed końcem, dała wynik 98-96. Nie podeszli blisko. Boston nie został odwołany i teraz prowadzi 2:0 w meczu 7 tej play-off po tym, jak mistrzowie Milwaukee zostali wykluczeni z półfinałów Konferencji Wschodniej.

READ  Insider Trading: kluczowe tematy omawiane w drugim dniu spotkań NHL GM

Trener Heat, Eric Spoelstra, powiedział: „To tylko jeden z tych naprawdę trudnych momentów. Nie możesz się na to przygotować… To najgorsze uczucie na świecie, aby zająć się swoją szatnią po takim meczu”.

Kyle Lowry zdobył 15 poruczników. Grant Williams zakończył grę na 11 miejscu z Celtics.

Pomysł, aby Boston dołączył do finałów, zostałby uznany za mało prawdopodobną propozycję dwa lub trzy miesiące temu.

Pierwszy sezon Ime Udoki jako trenera Celtics nie obywał się bez trudnych wyzwań. Boston rozpoczął 2-5, przegrał z Milwaukee w Boże Narodzenie, by spaść poniżej 0,500 i wciąż był obarczony przegranym rekordem dopiero pod koniec stycznia.

W 50 meczach Celtics mieli 25-25 punktów. Żadna drużyna nie miała takiego rekordu w 50 meczach i nie dotarła do finałów NBA od 1981 roku, kiedy Houston Rockets rozpoczęło walkę 22-28 i zakończyło się pasmą tytułu — spadły do ​​Bostonu.

Teraz zespół Celtics będzie chciał ulepszyć Rockets. Rakiety weszły do ​​tej play-off przy 40-42. Ten Celtics ożył na swoim odcinku i wciąż tętni życiem.

„Naszym celem jest zdobycie czterech kolejnych” – powiedział Odoka.

Wyszli 26-6 w sezonie zasadniczym i mieli niesamowitą zdolność do regeneracji. Boston ma teraz 13-1 po przegranych w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

„Droga, którą obraliśmy, aby się tu dostać, niewielu ludzi w nas wierzyło” – powiedział Tatum. „Wybraliśmy najtrudniejszą trasę.

Przewaga Bostonu po jednej ćwiartce wynosiła 32-17 – była to największa w historii drużyna na wyjeździe po 12 minutach Game Seven, cztery punkty mniej do przewagi Golden State nad Los Angeles Lakers ponownie w play-off 1977 roku.

Ton jest ustawiony, a prowadzenie nie jest zagrożone.

Miami zakończyło rundę z przewagą 11-2, rozpoczynając atak hat-trickiem Straussa i Butlera, a następnie po czterech rzutach wolnych Lowry’ego w ostatnich 29 sekundach. Butler awansował o 24 punkty w pierwszym inningu, a Miami prowadziło 55-49 w trzecim.

READ  W pokoju Habsa: Utykając Jeffa Petry'ego odpowiedzialnością za Bruins

Miami myślało, że to w zakresie 56-54, kiedy Strauss zagrzechotał w trzecim rzucie rożnym na początku trzeciej rundy. Ale Celtics odpowiedzieli 9-1, co było gorsze – centrum powtórek NBA w Secaucus w stanie New Jersey zdecydowało, że Strauss jest poza zasięgiem, jego 3 wypadło z planszy podczas gry, a mecz 56-54 wyniósł 65-52.

„Boston Celtics zrobili to, po co przybyli tutaj w tej serii” – powiedział Butler.

Upał słabł, aż do końca. Nie mogli dogonić Bostonu.

„To bolesne, kiedy to się tak kończy”, powiedział Spoelstra. „Zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę Boston Celtics, ich drużynę, ich sztab szkoleniowy. … nasze czapki z głów. To drużyna koszykówki”. „

A teraz Celtics są w finale.

„Dzisiaj był największym testem. Nie tylko w roku, ale także w naszych pracach” – powiedział Brown.

Minęli.

Wskazówka

Celtics: Derek White musiał odejść na początku czwartej kwarty, ponieważ krwawił po tym, jak Adebayo uderzył głową pod koszem. … Celtics jako pierwsza drużyna odniosła trzy zwycięstwa nad Miami w tej samej serii play-off.

Heat: Butler jest drugim graczem NBA w tym sezonie, który grał w każdej sekundzie meczu. Drugi to Georgios Kallitzakis z Oklahoma City, który stracił 50 punktów z Los Angeles Clippers. Szósty Człowiek Roku Tyler Hero wrócił z trzymeczowej nieobecności z powodu kontuzji uda, ale w ciągu siedmiu minut nie zdobył gola.

7 historii gry

Zespół z Bostonu poprawił się do 26-9 w 7s. Miami spadło 6-5 w takich meczach, przegrywając po raz pierwszy od pięciu meczów 7s u siebie pod Spoilstrą.

psy domowe

Według FanDuel Sportsbook po raz drugi w ostatnich 20 meczach 7 – z wyjątkiem rebootu bubble w 2020 roku, kiedy wszystkie mecze odbywały się w Walt Disney World – Miami było słabsze o 2,5 punktu. Drugim był Houston w finałach Konferencji Zachodniej 2018. Z powodu kontuzji Rockets brakowało 6,5 punktu do przewagi i przegrały z Golden State 101-92.

READ  Angielski piłkarz Jake Daniels mówi, że jest gejem – sportowcem

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top