Obejrzyj dotychczasową historię o wytrwałości na Marsie NASA

Łazik NASA był niezwykle zajęty badaniem powierzchni Marsa od jego przybycia w lutym.

Nowo wydany film z agencji kosmicznej przedstawia kluczowe momenty z jej dotychczasowej misji, od spektakularnego lądowania (pokazane na: Zapierające dech w piersiach ujęcia) I kolekcja próbek skał aresztować Niesamowite zdjęcia i niewielu Inteligentne selfie.

Nie można też zapomnieć o Creative Helicopter, który wytrwale podróżował na Marsa i w kwietniu jako pierwszy wzbił się w powietrze. Napędzany i kontrolowany lot na innej planecie.

Według NASA do dotychczasowych głównych osiągnięć wytrwałości należą:

– Przejedź więcej niż 1,8 mil (2,9 km)
– Nowy rekord najdłuższego lotu w dzień marsjański (548 ft / 167 m)
– Sześć próbek i liczenie marsjańskich skał i atmosfery, które ostatecznie mogą zostać sprowadzone na Ziemię w celu dalszych badań
– Zebrano ponad 50 GB danych naukowych
– Zwrócono ponad 100 000 zdjęć, w tym dwa selfie
– 18 lotów śmigłowcem Ingenuity Mars NASA, który uziemia lot i koordynuje loty z łazikiem Perseverance

Jednak nie wszystko szło gładko, ponieważ zespół musiał zmierzyć się z szeregiem wyzwań, które obejmowały problemy Trwały proces pobierania próbeki problemy Podczas wielu wypraw Pomysłowych. Ale nawet z daleka zespołowi ds. cracku NASA udało się przezwyciężyć te przeszkody i zachować pełną funkcjonalność wytrwałości i kreatywności.

Misja ma wiele celów, w tym sprawdzenie, czy na tej planecie istnieje życie mikrobiologiczne. Dowiedzenie się więcej o atmosferze i strukturze Marsa może również pomóc utorować drogę dla pierwszych misji załogowych do odległego miejsca.

„To, co motywuje nas jako inżynierów i naukowców badających inną planetę, to możliwość ciągłego uczenia się” — mówi w filmie Jessica Samuels, dyrektor ds. operacji na powierzchni.

Samuels dodał: „Teraz, gdy wędrowaliśmy po dnie krateru Jezero, nie możemy się doczekać eksploracji delty, części krateru, w której rzeka wlewa się do jeziora w odległej przeszłości. rozpoczynając nową misję, ponieważ zamierzamy zacząć odkrywać nowe obszary i dokonywać odkryć naukowych.Nowe”.

READ  W gorących wodach można znaleźć wodorosty z Zachodniego Wybrzeża, ale naukowe pomysły mogą pomóc ocalić podwodne lasy deszczowe Nowości

Rekomendacje redaktorów
Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top