Marzenie po raz pierwszy pojawiło się w kanadyjskim filmie Harvey-Pinard, który został naznaczony słabymi wynikami pracy

Jedno spojrzenie na skład ułatwiło zasugerowanie, że ta gra nie powinna się wydarzyć, ale jedno spojrzenie na Amalie Arena ujawniło, dlaczego należy w nią grać.

Nawet z dziewięcioma Montreal Canadiens i czterema członkami Tampa Bay Lightning na protokole Covid, było 19 092 fanów. Oczekiwano, że wyprzedaż — ratująca historię sprawa dla zespołu w Pasie Słońca, bożonarodzeniowa nagroda zapewniona dzięki śnieżnym ptakom z Quebecu, które dołączają do fanów Lightninga w przepychaniu się przez bramki obrotowe z nienasyconym apetytem na hokej, fast food i piwo.

Odkładanie nie wchodziło w grę.

Niezależnie od tego Kanadyjczycy, nie mając wyboru z ich strony, nosili skład, który ledwo kwalifikowałby się do gry przedsezonowej. Przychody prawdopodobnie nie zostaną wyrównane, jeśli to wydarzenie zostanie przesunięte na późniejszy termin. A teraz, nawet gdy Omicron rozprzestrzenia się jak pożary lasów w Kalifornii w połowie lipca, to myślenie rządzi wszystkimi decyzjami w NHL.

Na pokładzie jest NHLPA, 50-50 partnerów z ligi w zakresie dochodów związanych z hokejem. Z tego powodu, ponieważ Montreal jest zamknięty w najbliższej przyszłości, a Centrum Bale zamknięte dla fanów, we wtorek ogłoszono również, że kolejne cztery mecze na stadionie Canadiens zostaną przełożone.

Liga przeniosła swój mecz 12 stycznia z Bruins do Bostonu i nie zawaha się opóźnić meczów zaplanowanych w Bell Center na 15, 27, 29 i 30, jeśli oznacza to zapełnienie miejsc i zebranie większych pieniędzy później.

Obawa, że ​​Kanadyjczycy noszą więcej graczy AHL niż graczy NHL w tym meczu przeciwko dwukrotnym zwycięzcom Pucharu Stanleya we wtorek, była taka, że ​​fani nie dostaną wartości swoich pieniędzy.

Ale dostali to, a potem jeszcze trochę.

Fani Błyskawicy byli świadkami powrotu Brayden Point po 11-meczowej nieobecności, aby strzelić dwa gole i asystować i poprowadzić swój zespół do ekscytującego zwycięstwa 5-4 w dogrywce.

Jeśli mecz był ekscytujący, miało to coś wspólnego z tym, co fani Kanadyjczycy widzieli o ich drużynie. Montreal miał trudności z zakwestionowaniem kursów zakładów trzy do jednego. Kale Clague i David Savard strzelili swoje pierwsze gole w bleu, blanc et rouge, Cedric Paquette strzelił swój pierwszy punkt, a doskonały wysiłek zespołu zaowocował imponującym debiutem w NHL dla dwóch graczy, którzy byli prawdopodobnie najszczęśliwszymi ludźmi na arenie w tym meczu jak zaplanowano.

READ  Canucks otrzymują wsparcie od niezwykłych podejrzanych w zwycięstwie nad Blackhawkami

Raphael Harvey Benard i Corey Scheuenemann żyją marzeniem

Zastanów się, jakimi ścieżkami podążali ci dwaj gracze, aby dotrzeć do tego miejsca.

Harvey-Pinard przeszedł w dwóch wersjach NHL, zanim zobaczył 200 graczy powołanych, zanim Canadiens odebrali go w 2019 roku. Wysadził drzwi na swoim pierwszym obozie juniorów i został odesłany do QMJHL, nawet nie uczestnicząc w obozie głównym.

Potem Harvey-Pinard miał wspaniały rok jako debiutant i „nadrobił” jednokierunkową umowę w AHL. A potem miał wspaniały sezon debiutancki z Rocketem, aby w końcu zdobyć swój kontrakt wejściowy.

26-letni Scheunemann przeszedł bez draftingu, grał cztery sezony w Western Michigan i rozegrał 106 meczów AHL od 2018 do grudnia 2021 roku, z krótką przerwą w ECHL pomiędzy nimi.

Nigdy nie porzucił nadziei, że pewnego dnia zagra w NHL.

„W momencie, gdy zaczynasz pozwalać sobie na myślenie (to nie zadziała), zamykasz się” – powiedział Scheunemann we wtorek rano. „Czasami może to być trudne. Jest trudne lub szorstkie. Czasami jest to frustrujące. Ale po prostu schylasz głowę i bierzesz się do pracy”.

„Miałem nadzieję na ten dzień i wiedziałem, że w końcu nadejdzie” – dodał Scheunemann. „Więc pracowałem dalej, a on jest”.

Zdał z Schuenemanem 11:36 na łyżwach przeciw piorunom.

Starszy defensor był konsekwentny, zakończył 1 dodanie i strzelił swojego pierwszego gola w NHL w pierwszym golu Harveya-Pinarda w NHL.

„Było dużo emocji”, powiedział 22-latek, widząc, jak krążek przekracza linię bramkową po tym, jak zatrzymał się przed siatką i strzelił pod poprzeczkę, aby wyrównać mecz 2-2 do siatki. Trzecia minuta drugiej połowy.

„Miałem wiele dreszczy” – dodał Harvey Benard. „Zawsze jest fajnie strzelać gola, ale zdobycie pierwszego gola w NHL to naprawdę niewiarygodne uczucie, które pozostawiło we mnie tak wiele emocji”.

Miał mnóstwo czasu na przemyślenie podróży do tego miejsca i wszystkich przeszkód po drodze.

READ  Murphy zostaje zabrany ze śniegu na noszach podczas gry w Black Hawk

„To niezwykła ścieżka, którą obrałem. Kiedy zostałem zwerbowany, powiedziałem, że chcę im pokazać, że jestem czymś więcej niż tylko wyborem w siódmej rundzie” – powiedział Harvey Benard. „Taki jest mój sposób myślenia, odkąd byłem młody, i Byłem naprawdę szczęśliwy, że zagrałem dziś wieczorem w moim pierwszym meczu National Hockey League. To dla mnie ogromne i muszę dalej pracować”.

Zrobiłby to, podobnie jak Scheunemann, obaj mieliby większe szanse na grę w tej lidze.

Zasady Gallaghera

Ten mecz zamienił się w wyzwanie w Montrealu, aby odwołać przerażającą apelację ze strony piłkarzy snowboardowych, która ukradła bramkę Brendana Gallaghera.

W grze Gallagher wyszedł z osłony i został wepchnięty do bramkarza Tampy Maxime’a Lagasa przez napastnika Lightninga Borisa Kachuka. Różdżka Gallaghera zetknęła się z deską Lagace, gdy krążek skręcił z tylnego końca na kratkę.

Bramka dała Kanadyjczykom wynik 3-2.

Zamiast tego Montreal został uznany za karę za opóźnianie gry za nieudaną walkę, a Ross Colton strzelił jedną sekundę po mocnej grze, która zakończyła się w Tampie, dając Lightningowi prowadzenie.

Gdyby to był ktoś inny niż Gallagher, cel mógł zostać odpowiednio wezwany na lodzie. Z pewnością będzie nadzieja, że ​​zła rozmowa ze strony osób z sali rozpraw NHL zostanie naprawiona w następnej kolejności.

Ale skrzydłowy Montrealu, żyjący z mglistej passy ingerencji bramkarzy, nie wydaje się czerpać korzyści z wątpliwości.

Trener Canadiens, Dominique Ducharme, widział tego wystarczająco dużo.

– Jasne jest, że został zepchnięty w stronę bramkarza – powiedział po meczu Ducharme po francusku. „Więc z pewnością, gdyby cyfra 11 nie była na jego plecach, prawdopodobnie byłby celem”.

READ  NHL odkłada sobotni konkurs Canucks-Senators z powodu ograniczeń frekwencji

– Jasne, to frustrujące – kontynuował Ducharme po angielsku. „Gra bardzo dobrze, robi obrót, dostaje szansę w siatce, zostaje odepchnięty od tyłu. Myślę, że kontakt z bramkarzem kijem i jego ciałem jest spowodowany pchnięciem od tyłu.”

„I oczywiście jest w lidze od dawna, był gościem, który co wieczór chodzi po siatce i myślę, że ma tę reputację, która go dodatkowo uderzy.

„Ale myślę, że jest uczciwym graczem. A jeśli rzuciliśmy wyzwanie, to z powodu tego, co zobaczyłem (z dowolnego) filmu (który obejrzał), wszyscy zgadzamy się, że to powinien być cel”.

szybkie ciosy

• Lukas Vejdemo zakończył imponującą grę Michaela Pezzetty i Paquette, zdobywając drugą bramkę w NHL w swoim ósmym meczu NHL. To, że to trio zmierzyło się w kilku przegranych z Point, Alexem Killornem i Mathieu Josephem, naprawdę jest tym, jak niedopasowana miała być ta gra, ale grali ciężko i zostali nagrodzeni.

• Savard popisał się wspaniałym występem przeciwko swojej byłej drużynie, dając Kanadyjczykom prowadzenie na mniej niż siedem minut przed grą. Musiało być trudno zobaczyć, jak ulatnia się, gdy w trzeciej połowie pozostały sekundy, ponieważ były Kanadyjczyk Corey Berry strzelił wyrównującą bramkę.

• Nick Suzuki wykonał duży blok w ostatnich sekundach. Jego różdżka pękła i próbował dosięgnąć siedzenia, gdy próba oczyszczenia go uderzyła i odskoczyła z powrotem do błyskawicy. Tampa utrzymał dobrą passę, a Perry strzelił zaraz potem, kończąc grę, która zasadniczo obejmowała sezon w Montrealu.

• Ten mecz zakończył się rażącą, niesprowokowaną wycieczką Bretta Colaka i sprawdzeniem krzyżowym do Jake’a Evansa, dając Tampie szansę 3 na 1 na automacie. Dla piłkarzy długa przerwa, ale to sędziowie udowodnili w tym swoją szczerość.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top