Nowy właściciel Emitenta

Alinda Capital Partners zawarła umowę obligacji z Krajową Spółką Przesyłową, aby sprzedać Emital spółce Guardian Digital Infrastructure Limited za nieujawnioną opłatą.

Realizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych.

Cordiant jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) i jest funduszem inwestycyjnym skupiającym się na infrastrukturze cyfrowej w Europie i Ameryce Północnej. Zarządza aktywami o łącznym kapitale około 3 miliardów dolarów.

Komentując transakcję, Steven Marshall, szef Guardian Digital Infrastructure Project, powiedział: „Emidel jest narodowym mistrzem działającym w oparciu o silną bazę finansową w całym kraju. Jesteśmy pod wrażeniem i doceniamy silny nacisk na zrównoważony rozwój firmy i czekamy na inwestycję, która wspiera dalszy rozwój firmy Emidel.

Prezes Emitel Andrzej J. Kozłowski dodał: „Chciałbym podziękować Alindzie za wsparcie przez lata jako inwestor.

„Cordiant Digital to firma, która zapewnia długoterminowe limity inwestycyjne, kapitał i wiedzę, które będą doskonałym wsparciem dla naszych średnio- i długoterminowych planów rozwojowych. Połączenie tych czynników pozwoli nam rozwijać się w obszarze usług telewizyjnych i radiowych oraz umocnić naszą pozycję na rynku wynajmu infrastruktury telekomunikacyjnej. Cordiant Digital będzie naszym partnerem w budowaniu wartości Emitel, z jednej strony wykorzystując pojawiające się możliwości, z drugiej stawiając czoła wyzwaniom takim jak rozbudowa infrastruktury telekomunikacyjnej i zapewnienie szerokopasmowego dostępu do Internetu. W Polsce. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Guardian i przyciągnięcie tak doświadczonego inwestora.”

Jim Metcalfe, partner zarządzający Alinda Capital Partners i przewodniczący rady nadzorczej Emitel, powiedział: „Dzięki pracy zespołu zarządzającego i całego personelu Emitel, firma nadal świadczy najwyższej jakości usługi nadawcze radiowe i telewizyjne w Polsce. Emitel kontynuuje wdrażanie inicjatyw w branży ESG – w wielu przypadkach przekraczających oczekiwania – które w ostatnim czasie zostały docenione w ocenach działań firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top