Niemiecka policja zatrzymuje skrajnie prawicowych strażników patrolujących polską granicę

BERLIN, 24 października (Reuters) – Ponad 50 skrajnie prawicowych strażników patrolujących polską granicę zostało zatrzymanych przez gaz pieprzowy, bagnety, noże i kije, podała w niedzielę niemiecka policja. .

Jej członkowie podążyli za wezwaniem podejrzanej skrajnie prawicowej partii Trzecia Droga, z grupami neonazistowskimi, aby powstrzymać nielegalne przekraczanie granic w pobliżu miasta Kபெben na granicy niemiecko-polskiej.

Policja skonfiskowała broń z 50 podejrzanymi i wypędziła ich z obszaru Kuben w sobotnie popołudnie i wczesny niedzielny poranek. Część podejrzanych przyjechała na polską granicę z innych części Niemiec.

W sobotę kilkadziesiąt osób zgromadziło się w Kubeniu, by wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych patroli skrajnej prawicy.

Niemcy zatrzymały dodatkowych 800 policjantów na polskiej granicy, aby kontrolować przepływ migrantów próbujących dostać się do Unii Europejskiej z Białorusi, powiedział w niedzielę minister spraw wewnętrznych.

„Setki oficerów pełni tam obecnie służbę dzień i noc. Jestem gotów wzmocnić ich w razie potrzeby”, powiedział Horst Seehofer gazecie Built-on Zondak.

Seehofer powiedział, że w tym roku w Niemczech było 6162 nieautoryzowanych wejść z Białorusi i Polski.

W zeszłym tygodniu Seehofer powiedział, że Niemcy nie chcą zamykać polskiej granicy, ale w niedzielę powiedział, że rozważy ponowne wprowadzenie ograniczeń.

„Jeśli sytuacja na granicy niemiecko-polskiej nie ulegnie poprawie, powinniśmy również zastanowić się, czy to działanie powinno być podejmowane w powiązaniu z państwem Polska i Brandenburgia. Ta decyzja przyjdzie do następnego rządu” – powiedział.

Trzy niemieckie partie tworzące rząd koalicyjny deklarują, że zamierzają zakończyć rozmowy do końca listopada, aw grudniu wybrać na prezydenta socjaldemokratę Olafa Scholesa.

Kilka krajów UE oskarżyło Mińsk o wysyłanie nielegalnych imigrantów do UE po nałożeniu sankcji na Białoruś po kontrowersyjnej reelekcji prezydenta Aleksandra Łukaszenki w sierpniu 2020 r.

Łukaszenka temu zaprzecza i obwinia Zachód o katastrofę humanitarną tej zimy po przesiedleniu migrantów na granicy białorusko-polskiej.

READ  Pudełko. W Krzysztofie "Diablo" problem Włodarczyka. Wkrótce usłyszy kolejne zdanie

Raport Emmy Thomason; Edycja zabija Elcut

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top