Nexo kontynuuje ekspansję zgodności europejskiej, zdobywa zgodę organów regulacyjnych w Polsce

NexoWiodąca regulowana agencja zajmująca się aktywami cyfrowymi ogłosiła swoje rejestracje Ministerstwo Finansów RP Rozwój Polski jako dostawcy usług w zakresie aktywów wirtualnych (VASP) w kraju opiera się na długoterminowych wysiłkach krypto-native fintech zmierzających do zbudowania siły infrastruktury zgodności i niedawnej rejestracji jako operatora wirtualnej waluty we włoskim Organismo Agenti e Mediatori (OAM) ).

Celem niniejszej zgody jest udzielenie Nexo prawa do świadczenia usług związanych z pośrednictwem w przekazach między walutami wirtualnymi a fiducjarnymi metodami płatności w Polsce, a także zarządzania, przechowywania i przeprowadzania transakcji na rachunkach klientów.

„Zawsze pamiętamy o naszej odpowiedzialności zarówno wobec rynków konsumenckich, jak i organów regulacyjnych, dlatego niestrudzenie dążymy do pełnej zgodności z globalnymi i lokalnymi jurysdykcjami. Dostrzegamy potencjał polskiej przestrzeni zasobów cyfrowych i cieszymy się z rozszerzenia użytkownika Nexo zorientowanych na rozwiązania w kraju.Z innej perspektywy Ta formalna relacja z Ministerstwem Finansów w Polsce pokazuje nasze zaangażowanie w branżę i aktywne zaangażowanie w organy regulacyjne. powiedział Antony Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający Nexo.

Zaangażowanie Nexo w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań przy ścisłej zgodności z przepisami doprowadziło firmę do zbudowania dużego portfolio. 50 uprawnień Na calym swiecie. Rejestracja w Ministerstwie Finansów w Polsce jest dla firmy naturalnym krokiem w kierunku rynku Europy Środkowo-Wschodniej i prężnej społeczności kryptowalut.

Potencjał Polski jako centrum kryptowalut i głównego regionalnego centrum finansów cyfrowych jest niezaprzeczalny, przy czym wykorzystanie kryptowalut w kraju podwoiło się od 2019 r., a miasta takie jak Olsztyn Wdrażanie rozwiązań Blockchain w ich infrastrukturze. Polska jest jedną z nielicznych jurysdykcji, które aktywnie definiują swoje standardy regulacyjne dotyczące operacji kryptowalutowych i reprezentuje swoje progresywne podejście do finansowania blockchain. Nexo ma na celu wykorzystanie tej możliwości i pomoc we wprowadzaniu kryptografii w całym portfolio produktów 360 stopni.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top