8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Govt-19: 400 tys. Całodziennych infekcji w Indiach

Rośnie liczba nowych infekcji w Indiach. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w sobotę, że w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 401 993 nowych przypadków, a 3523 osoby zmarły z powodu Govt-19.

Całkowita liczba epidemii w Indiach osiągnęła 19 165 000.

Od marca ubiegłego roku 211 853 osób zmarło z powodu Govt-19, ogłosiło w sobotę Ministerstwo Zdrowia i Ubezpieczeń Rodzinnych, Nauki i Technologii oraz Nauk o Ziemi.

W ciągu dwóch miesięcy, w ramach kolejnej fali epidemii, liczba zakażeń wzrosła do 7,7 miliona, co stanowi wzrost o ponad 7 milionów w porównaniu z poprzednim okresem, podaje Reuters. Większość przypadków stwierdzono tylko w Stanach Zjednoczonych, a zgony odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Częstość występowania takich infekcji jest obecnie na świecie bardzo wysoka. Według kilku ekspertów medycznych, oficjalne dane dotyczące zachorowalności rządu Govt-19 są niedoszacowane i nie jest jasne, ile dokładnie osób w kraju liczącym 1,366 miliarda jest zarażonych SARS-CoV-2.

Stan szpitali w Indiach jest dramatyczny – wiele z nich nie ma dostępu do aparatów oddechowych z powodu braku tlenu. Eksperci mówią o upadku systemu opieki zdrowotnej w kraju.

READ  Spór w umowie. Jarosva Govin: Sprawcy tego haniebnego spisku nie funkcjonowali bez wsparcia