New Zealand Football prezentuje tytuł „All Whites” w ramach projektu integracji kulturalnej

Tytuł został przyznany męskiej reprezentacji narodowej podczas udanej kampanii kwalifikacyjnej w 1982 r. Mistrzostwa Świata, Dla mnie RaportyZ powodu białej załogi.
ale NZF, krajowy organ zarządzający piłką nożną, powiedział, że szukał opinii interesariuszy na temat tego, czy wszystkie regiony federacji są nadal „odpowiednie do celu”.

„Podobnie jak w przypadku wielu innych organów krajowych, piłka nożna Nowej Zelandii odbywa podróż wokół kulturowej inkluzywności i poszanowania zasad Te Tereti lub Waitangi” – napisano w oświadczeniu NZF, odnosząc się do traktatu podpisanego między Koroną Brytyjską a wodzami Maorysów w 1840 roku.

„W ramach projektu Delivery and Sustainability ogłoszonego w zeszłym roku, pracujemy z interesariuszami w całej grze, a także osobami spoza piłki nożnej, i przyglądamy się wszystkim obszarom organizacji, aby upewnić się, że nadają się do cel w 2021 roku i później.

„Jest za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek wynikach, ale jest to ważna praca, ponieważ staramy się być najbardziej inkluzywnym sportem w Aotearoa”.

Nowozelandzka drużyna kobiet nosi przydomek „Fern Football”, podczas gdy męska drużyna rugby tego kraju nosi przydomek „Fern Football”wszystko czarnePo jego charakterystycznym czarnym zespole.

Przegląd NZF pojawił się po tym, jak wiele innych drużyn sportowych zmieniło ich markę w ostatnich latach.

NFL Drużyna piłkarska Waszyngtonu Zdecydowałem się porzucić przydomek „Redskins” po „dokładnej recenzji”. Nazwa od dawna była potępiana przez grupy rdzennych Amerykanów jako zniewaga rasowa.
Gdzie indziej, jedna z najlepszych nowozelandzkich drużyn rugby – Crusaders – pozbyła się logo rycerza i miecza po przeglądzie w następstwie Atak terrorystyczny w Christchurch w 2019 roku.
READ  Połączenie Lightninga z Canadiens jest głębokie przed finałem Pucharu Stanleya

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top