Nets niechętnie przyjmuje Irvinga jako zawodnika w niepełnym wymiarze godzin

Według danych Adriana Wojnarowskiego i Briana Windhorsta z ESPN, Brooklyn Nets podobno nie podjęli decyzji, czy zespół zaakceptuje Kyrie Irvinga jako zawodnika na pół etatu w tym sezonie, jeśli nie zostanie zaszczepiony.

Irving, jako niezaszczepiony gracz, nie będzie mógł trenować na Brooklynie ani grać w 41 domowych meczach Nets ze względu na miejskie wytyczne dotyczące zdrowia publicznego, które uniemożliwiają niezaszczepionym osobom wchodzenie do miejsc takich jak podwórka.

Według Lugnarowskiego istniał optymizm, że Irving zostanie zaszczepiony i wypełni te lokalne mandaty. Ale ponieważ zespół jest nieświadomy swoich ostatecznych intencji dotyczących szczepionki, ta nadzieja blednie i obecnie uważa się, że Sieci przygotowują się na możliwość gry bez niej przez dłuższy czas w dającej się przewidzieć przyszłości.

We wtorek, po tym, jak Irving opuścił trening na Brooklynie, trener Nets Steve Nash powiedział, że treningi nie zostaną zmienione, aby dostosować się do Irvinga.

Jeśli Irving pozostanie nieszczepiony, będą długie okresy sezonu, w których nie będzie mógł trenować z drużyną. Na przykład podczas 26-dniowego okresu między listopadem a grudniem Nets byli na Brooklynie przez 20 z tych dni – z których żaden Irving nie byłby w stanie uczestniczyć w działaniach zespołu.

Za każdy mecz, który Irving opuści z powodu braku szczepień, 29-latek może stracić nieco ponad 380 000 dolarów, zgodnie z porozumieniem zawartym między ligą a związkiem piłkarzy, dotyczącym tego, jak poradzić sobie z tą nową sytuacją. Te porażki mogą się rozpocząć już w piątkowym przedsezonowym meczu u siebie z Milwaukee Bucks.

Gdyby Irving opuścił 41 meczów u siebie w sezonie zasadniczym, straciłby około 15,6 miliona dolarów z kontraktu o wartości 35,2 miliona dolarów.

Chociaż uważa się, że 95 procent ligi było zaszczepionych, Irving był jednym z hałaśliwej mniejszości graczy, którzy przyjęli wiele nastrojów antyszczepionkowych.

READ  Raptor Gary Trent Jr wie, że jego umowa o wartości 54 milionów dolarów zwiększa stawkę: „Rozwiążę to”

Irving, który jest również wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia Graczy NBA, uważany jest za jednego z głównych graczy przeciwko mandatom szczepień w NBA, pomimo przytłaczających dowodów na to, że szczepionki zmniejszają rozprzestrzenianie się i prawdopodobieństwo wirusa. Osoba, która zachoruje na COVID-19, odczuje poważne negatywne skutki.

Stowarzyszenie Graczy NBA nie zatwierdziło jeszcze mandatu na szczepionki i: Dla mnie Wcześniejszy raport Wojnarowskiego odrzucał propozycje uczelni dotyczące pojedynczego podania. Jednak Związek Władców zgodził się na jedno. W WNBA 99 procent graczy zostało w pełni zaszczepionych do czerwca bez aktywacji mandatu.

Zapytany niedawno o jego stan szczepień podczas dnia medialnego Nets, na który nie mógł osobiście uczestniczyć z powodu protokołów szczepień, Irving powiedział na Instagramie Live, że „chciałby zachować te rzeczy w tajemnicy” i nalegał „ostatnią rzeczą, jakiej chciał do zrobienia było „Więcej huku i więcej rozrywek”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top