NB Raport COVID-19: Brak nowych przypadków, prawie 61% kwalifikującej się populacji zostało w pełni zaszczepionych

Zdrowie publiczne nie zgłosiło żadnych nowych przypadków COVID-19 w środę, a około 61 procent kwalifikujących się New Brunswickers jest teraz w pełni zaszczepionych, a prawie 81 procent otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Ray Harris, analityk danych w Fredericton, który prowadzi witrynę śledzącą COVID-19, zauważa, że ​​w każdej grupie wiekowej jest również więcej osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki niż jedną.

Ludzie mogą myśleć inaczej, patrząc na wykres słupkowy dotyczący grup wiekowych szczepień w okręgu Panel COVID-19, ponieważ niebieski pasek dla pierwszej dawki jest wyższy niż zielony pasek dla drugiej dawki.

Ważne jest, aby pamiętać, że niebieski pasek przedstawia tych, którzy przyjęli co najmniej jedną dawkę, a zielony obejmuje wszystkich, powiedział Harris.

Hrabstwo chce mieć dwie dawki szczepionki COVID-19 w ramionach 75 procent mieszkańców Nowego Brunszwiku w wieku 12 lat i starszych do 2 sierpnia, w Dzień Nowego Brunszwiku, aby dotrzeć zielona scena Aby wyzdrowieć z COVID i znieść wszystkie ograniczenia.

To tylko 12 dni, a według danych ze środy, nadal prawie 99 000 osób potrzebuje drugiej dawki. Oznacza to, że trafienie w cel wymagałoby średnio ponad 8200 pocisków dziennie.

Harris uważa, że ​​jest to „możliwe”, ale przewiduje, że bojkot „będzie trwał przez długi czas”.

Obecna siedmiodniowa średnia dzienna dla drugiej przyjętej dawki wynosi 7097, co oznaczałoby, że hrabstwo osiągnęłoby swój cel w 14 dni, 4 sierpnia — dwa dni później.

„Możemy to zrobić, ale jest duża szansa, że ​​zwolnimy” – powiedział, zauważając, że zaszczepienie ostatnich 15 procent osób przy pierwszych dawkach zajęło 17 dni.

„Oczekiwałem spowolnienia na zawsze i szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że jeszcze się nie stało. Więc mogę się mylić” – dodał.

„Dlatego mówię: „Wiesz co?” Bądźmy optymistami, prawdopodobnie nie zwolnimy tempa. “

READ  Najfajniejsze bańki mieszkaniowe w Kanadzie: Dlaczego Bank of Canada ogranicza luzowanie ilościowe
Liczba pacjentów w każdej grupie wiekowej, którzy otrzymali drugą dawkę, oznaczoną na zielono, przekroczyła liczbę osobników, którzy otrzymali tylko jedną dawkę oznaczoną na niebiesko. Szary reprezentuje osoby kwalifikujące się, ale jeszcze nie zaszczepione. (Ray Harris/Twitter)

Okręg odnotował 7561 zastrzyków wykonanych we wtorek, w tym 6464 dawek drugich, co dało pełny wskaźnik szczepień do 60,7, w porównaniu z 59,7.

Dodatkowe 1097 zarejestrowanych pierwszych dawek oszacowało wskaźnik szczepień jednodawkowych na 80,8 procent, nieco więcej niż 80,7.

„Rozumiem, że jest lato i wszyscy jesteśmy gotowi, aby tę pandemię zapomnieć, ale nie jesteśmy jeszcze w stanie tego zrobić” – powiedziała w oświadczeniu dr Jennifer Russell, dyrektor medyczny ds. zdrowia.

„Jeśli kwalifikujesz się do otrzymania pierwszej lub drugiej dawki szczepionki COVID-19 i nie umówiłeś się na wizytę, zrób to jak najszybciej. Mamy szczepionkę i dostępne miejsca, teraz potrzebujemy tylko Ciebie”.

Drugie dawki u osób starszych są zawieszone

Harris powiedział, że jest „bardzo zaniepokojony osobami starszymi”. Byli „najbardziej konsekwentną i najbardziej entuzjastyczną grupą szczepień, jaką mamy”.

Powiedział jednak, że wskaźnik drugiej dawki szczepienia wśród osób w wieku 75 lat lub starszych pozostaje tylko w zakresie 80 procent.

„I mieli mnóstwo czasu, mnóstwo okazji, aby wejść i dostać drugą dawkę”.

Dla porównania, trzy tygodnie przed celem fazy 1, wskaźnik pierwszej dawki szczepionki w tej samej grupie wiekowej wyniósł 91 procent, powiedział Harris.

„Więc zadaję sobie pytanie, dlaczego nie wracamy z nimi? Dlaczego nadal 14 procent osób po 80. roku życia, które przyjęły jedną dawkę, nie wracają na drugą?”

„Co możemy zrobić jako prowincja, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla nich lub uczynić łatwiejszą do uzyskania drugą dawkę?”

Ray Harris, analityk danych z Fredericton, uważa, że ​​osiągnięcie docelowej drugiej dawki szczepionki w tygodniu od 2 sierpnia jest „rozsądne”. (Maria Jose Burgos/CBC)

Harris powiedział, że młodsze grupy demograficzne „bardziej nadrabiają zaległości”, ponieważ nie kwalifikowały się do otrzymania szczepionki od tak dawna, ale dobrym pomysłem jest rozpoczęcie wyświetlania pełnego wykresu słupkowego drugiej dawki.

W przypadku innych grup wiekowych, powiedział, kampania szczepień postępuje bardzo podobnie, jak w przypadku pierwszych dawek.

„Naprawdę szybko przyjęli nas ci, którzy byli podekscytowani i ci, którzy byli w stanie, a potem duża część populacji wyjeżdżała, kiedy mogli, kiedy było to dla nich wygodne.

„Wielu z tych ludzi pracuje na stanowiskach, od których niekoniecznie mogą uciec, prowadzą rodziny, od których niekoniecznie mogą uciec.

„Dla mnie grupy 60- i nisko rozwijają się, jak można by się tego spodziewać. A my po prostu musimy wstrzymać oddech i mieć nadzieję, że nadal zdobywają punkty”.

Wiele klinik mobilnych

Zachęcamy New Brunswickers w wieku 12 lat lub starszych, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki, aby to zrobili. Zarezerwuj wizytę online Za pośrednictwem Kliniki sieci Horizon lub sieci zdrowia Vitalité lub za pośrednictwem Uczestnicząca apteka. Pacjenci kwalifikują się do drugiej dawki 28 dni po pierwszej dawce.

Następujące kliniki są w toku w środę, a w niektórych przypadkach zakończą się wcześniej, jeśli skończą się zapasy, powiedział rzecznik Departamentu Zdrowia Sean Perry, zachęcając ludzi do wcześniejszego przybycia:

  • Moncton, Moncton Coliseum, od 9:00 do 17:15 (18+ – Moderna)
  • Kochipoguac, Dom Kultury, 9.00-17.15 lub do wyczerpania zapasów (18+ – Moderna)
  • święty JackRycerze Kolumba, 13:00 – do wyczerpania zapasów (18+ – Moderna)
  • Campbellton, Szpital Wojewódzki, 8:30 do 16:00 (od 12 lat, Pfizer-Biwantech)
  • Miramichi, Budynek Wystawowy, 11:00 – do wyczerpania zapasów (12+, Pfizer-BioNTech)
  • Święty Jan, Park Wystawowy, od 9:00 do 20:00 lub do wyczerpania zapasów (12 lub starsze Pfizer-BioNTech)

W środy w Modernie działają również dwie przychodnie typu pop-up.

  • Wioska Gagtown – Centrum Rekreacji na 38 milach między 17:00 a 21:00 مساء
  • Św. Anna de Madwasca Ratusz, ulica Principal 75, od południa do 18:00 مساء

Osoby są zobowiązane do posiadania własnej karty Medicare, a podpisany formularz zgody W przypadku osób, które otrzymały drugą dawkę, kopia rejestru szczepień, które otrzymali po pierwszej dawce.

Każdy, kto zarezerwował wizytę, ale mógł zaszczepić się wcześniej w innym miejscu, proszony jest o anulowanie wizyty, której już nie potrzebuje.

7 aktywnych spraw

Zdrowie publiczne nie zgłosiło we wtorek żadnych nowych przypadków COVID-19, zwiększając liczbę aktywnych przypadków w hrabstwie do siedmiu.

Nikt nie jest hospitalizowany z powodu chorób układu oddechowego.

New Brunswick miał 2346 potwierdzonych przypadków COVID podczas pandemii. Do tej pory odnotowano 2292 wyzdrowienia i 46 zgonów związanych z COVID.

Przeprowadzono 375 492 testy, w tym 1174 we wtorek.

Izby handlowe otrzymują 48000 szybkich testów

W sumie 48 000 zestawów do samokontroli COVID-19 zostało wysłanych do czterech izb handlowych w całym hrabstwie w celu dystrybucji do małych i średnich firm w ramach krajowego programu, powiedział w środę rzecznik Departamentu Zdrowia Bruce MacFarlane.

MacFarlane powiedział, że izby handlowe powinny co tydzień przedstawiać wyniki służbie zdrowia publicznego, ale jak dotąd nie ma pozytywnych wyników.

„Firmy zaczęły się rejestrować, więc wyniki dotyczące liczby testów otrzymamy w tym tygodniu” – powiedział w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Firmy mogą składać wnioski do Izby Handlowej Greater Moncton, Izby Handlowej Fredericton, Izby Handlowej Okręgu St. John’s i Izby Handlowej Okręgu Edmundston o bezpłatne ekspresowe zestawy do badania antygenowego, dzięki czemu mogą regularnie testować swoich pracowników.

Zdrowie publiczne powiedziało, że testy pozostaną ważne, ponieważ New Brunswick przejdzie do życia z COVID-19 jako chorobą układu oddechowego. (Lisa Marie Williams/Getty Images)

Celem jest proaktywna identyfikacja bezobjawowych i bezobjawowych pracowników oraz pomoc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19 w miejscach pracy i społecznościach.

Szybkie testy nie zastępują testów PCR podawanych przez zdrowie publiczne, które są złotym standardem w testach diagnostycznych.

Inicjatywa Szybkiego Testowania Izby Handlowej jest wdrażana we współpracy z Health Canada i rządem prowincji.

„Testowanie było kamieniem węgielnym reakcji na pandemię i będzie nadal ważne, gdy New Brunswick przejdzie do życia z COVID-19 jako chorobą układu oddechowego” – powiedział Public Health w środowym komunikacie prasowym.

Raport o chorobie Covid Atlantyku

Nowa Szkocja W środę zgłosił siedem nowych przypadków COVID-19, w tym dwa w HMCS Halifax zgłoszone wcześniej przez kanadyjskie siły zbrojne. Obecnie w hrabstwie jest aktywnych 11 spraw.

Nowa Fundlandia i Labrador W środę nie zgłosił żadnych nowych przypadków i nie miał żadnych aktywnych przypadków. Na trzech statkach znajduje się 46 aktywnych spraw, jeden u wybrzeży Bay Bulls i dwa zacumowane w Zatoce Poczęcia.

Wyspa Księcia Edwarda Nie ma znanych aktywnych przypadków COVID-19.

Co zrobić, jeśli masz objawy

Osoby, które martwią się, że mogą mieć COVID-19, mogą Zrób test samooceny online.

Zdrowie publiczne mówi, że objawy choroby obejmowały temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nowy lub pogarszający się kaszel, ból gardła, katar, ból głowy, nowy początek zmęczenia i trudności w oddychaniu.

U dzieci objawy obejmowały również fioletowe znaczenia na palcach rąk i nóg.

Osoby z jednym z tych objawów powinny pozostać w domu, zadzwonić do Tele-Care 811 lub swojego lekarza i postępować zgodnie z instrukcjami.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top