Dyrektor ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio zwolnił się z poprzedniego żartu o holokauście

Komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Tokio zwolnił dyrektora ceremonii otwarcia w czwartek za żart o Holokauście, który zrobił podczas programu komediowego w 1998 roku.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego Seiko Hashimoto powiedział dzień przed ceremonią otwarcia, że ​​dyrektor Kentaro Kobayashi został zwolniony. Został oskarżony o użycie żartu o Holokauście w swoim programie komediowym, w tym o frazę „Let’s Play the Holocaust”.

„Odkryliśmy, że pan Kobayashi użył w swoim występie frazy, która satyryfikuje historyczną tragedię” – powiedział Hashimoto. „Głęboko przepraszamy za spowodowanie takiego rozwoju sytuacji na dzień przed ceremonią otwarcia oraz za spowodowanie niedogodności i obaw wielu zaangażowanych stron, a także mieszkańców Tokio i reszty kraju”.

Ceremonia otwarcia Igrzysk, które zostały przełożone z powodu pandemii, ma się odbyć w piątek wieczorem. Ceremonia odbędzie się bez publiczności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Corona, pomimo obecności niektórych urzędników, gości i mediów.

Wcześniej w tym tygodniu kompozytor Keigo Oyamada, którego muzyka miała być wykorzystana na koncercie, został zmuszony do rezygnacji z powodu zastraszania kolegów z klasy, czym chwalił się w wywiadach z magazynami. Jego klip muzyczny nie zostanie wykorzystany.

Wkrótce po ujawnieniu filmu i scenariusza występu Kobayashiego media społecznościowe zalała fala krytyki.

Rząd premiera Yoshihide Suga spotyka się z krytyką za priorytetowe traktowanie olimpiady pomimo obaw o zdrowie publiczne w związku z ponownym pojawieniem się infekcji koronawirusem. (Obrazy Getty’ego)

„Nikt, bez względu na to, jak bardzo jest kreatywny, nie ma prawa wyśmiewać ofiar nazistowskiego ludobójstwa” – powiedział rabin Abraham Cooper, zastępca dziekana i dyrektor ds. globalnej pracy społecznej w Simon Wiesenthal Center, zajmującej się prawami człowieka z siedzibą w Los Angeles. organizacja. . Zauważył też, że hitlerowcy gazowali kalekich Niemców.

Skandale nasilają się

„Każde skojarzenie tej osoby z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio obrażałoby pamięć sześciu milionów Żydów i wyśmiewało Paraolimpiadę” – powiedział.

Kobayashi jest byłym członkiem popularnego duetu komediowego Rahmens i jest znany za granicą z seriali komediowych, w tym „Japońska tradycja”.

Skandale w ostatniej chwili pojawiają się, gdy rząd premiera Yoshihide Sugi spotyka się z krytyką za priorytetowe traktowanie olimpiady pomimo obaw o zdrowie publiczne w związku z ponownym pojawieniem się infekcji koronawirusem.

Żart Kobayashiego o Holokauście i rezygnacja Aoyamady były ostatnimi plagami igrzysk. Yoshiro Mori zrezygnował z funkcji przewodniczącego komitetu organizacyjnego ze względu na jego uprzedzenia dotyczące płci. Hiroshi Sasaki również ustąpił ze stanowiska dyrektora kreatywnego ceremonii otwarcia i zamknięcia po tym, jak zasugerował, by japońska aktorka przebrała się za świnię.

Również w tym tygodniu kręgarz przeprosił amerykańską drużynę zapaśniczą kobiet po porównaniu protokołów olimpijskich COVID-19 z nazistowskimi Niemcami w poście w mediach społecznościowych. Rosie Gallegos Maine, kobieca kręgarz zapaśniczy od 2009 roku, będzie mogła zakończyć swój planowany pobyt w USA Wrestling Camp przed Igrzyskami Olimpijskimi w Nakatsugawa w Japonii.

READ  Poszukiwanie zawalenia się mieszkania na Florydzie trwa do szóstego dnia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top