Nazem Kadri poprowadził Calgary Flames do zwycięstwa nad Los Angeles Kings dzięki asyście przy bramce

CALGARY – Nazem Kadri dał iskrę, a Calgary Flames odnieśli kilka siniaków w drodze na prowadzenie 4:2 w sobotnim meczu z przyjezdnymi Los Angeles Kings.

Kadri strzelił pierwszego gola dla Calgary, przy drugim asystował i asystował obrońcy Kings Mickeyowi Andersonowi na tablicach przed ławką Calgary, zapewniając gospodarzom prowadzenie 2:1 po pierwszej kwarcie.

„Kiedy Nas jest w najlepszej formie, wciąga ludzi do wspólnej walki” – powiedział trener Flames Ryan Houska.

Martin Pospisil, Blake Coleman i Mackenzie Weegar również zdobyli gole dla Flames (34-34-5), którzy przełamali poślizg po pięciu porażkach.

Andrey Kuzmenko zaliczył dwie asysty. Bramkarz Calgary Jacob Markstrom, który na zwycięstwo zapisał 16 obron, otrzymał pomoc od kolegów z drużyny, którzy zablokowali łącznie 18 strzałów.

Weegar prowadził szarżę w tym dziale z siedmioma blokami. Rasmus Andersson cierpiał po tym, jak pod koniec drugiej połowy Kevin Fiala uderzył go butem do skateboardingu. Anderson zakończył mecz.

„Czasami trzeba się ubrudzić i zranić, aby móc odnieść takie zwycięstwa” – powiedział Weegar.

Jednak na dziewięć meczów do końca sezonu zasadniczego Flames byli o krok od odpadnięcia z rywalizacji w fazie play-off. W marcu Calgary ustanowiło rekord 5-9-0, po tym jak zmiany w defensywie zmieniły obronę.

Calgary traciło 14 punktów do Kings (38-24-11), którzy na dziewięć meczów przed końcem zajęli ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

„To historia sezonu składającego się z 82 meczów. Nie możemy ani za wysoko, ani za nisko” – powiedział kapitan Kings Anze Kopitar. „Teraz zostało nam dziewięć. Oczywiście musimy to wykorzystać i upewnić się, że dostaniemy się do play-offów, a potem ruszymy dalej”.

Los Angeles traciło trzy punkty do Nashville Predators i Vegas Golden Knights oraz 15-9-1, odkąd 2 lutego Jim Heller zastąpił Todda McClellana na stanowisku głównego trenera.

READ  NBA wydaje przeprojektowane nagrody Playoff, prezentując dwie nowe nagrody - SportsLogos.Net News

Adrian Kempe strzelił gola i asystę, a Kopitar również strzelił gola dla Los Angeles. Fiala zanotował dwie asysty. Gracz Kings David Rittich, były zawodnik Kings, zatrzymał w przegranej 31 strzałów.

Calgary po raz pierwszy w tym sezonie strzelił trzy gole w grze w przewadze, wykorzystując ponad połowę z pięciu szans przed ogłoszonymi 17 517 golami na Saddledome. Los Angeles wyszło 2 na 4 z przewagą mężczyzn.

Przez pierwsze 30 minut Flames pokonali gości 20:4, a w trzeciej kwarcie objęli prowadzenie 4:2 po bramce Weegara.

Rzut karny Viktora Arvidssona na Wegara na 54 sekundy przed końcem sprawił, że Rittich wrócił do siatki dla Los Angeles po tym, jak bramkarz został wciągnięty do gry przez dodatkowego napastnika.

Wynik Colemana w przewadze, który po 11:58 drugiej kwarty podwyższył na 3:1, był 29. wystąpieniem Teksasu w sezonie. Kopitar obronił w przewadze o 18:25 i zdobył swojego 25. gola, ponownie umieszczając Kings w siatce.

Pospisil podwyższył na 2:1 dla gospodarzy po 11:56 pierwszej tercji. Zespoły wcześnie wymieniły się bramkami w grze w przewadze. Kempe jednorazowo podał Drew Doughty'ego, który odbił się od ramienia Markstroma i wpadł do siatki o 5:42.

Calgary strzelił pierwszego gola o 4:45, kiedy Kadri w gnieździe minął krążek Riticia po podaniu Kuzmenko.

Zespół Flames drugi mecz z rzędu tracił napastnika Andrew Mangiapane z powodu nieujawnionej kontuzji. W drużynie Kings zabrakło Phillipa Danaulta (górna część ciała).

– podsumowuje Wegar

W sobotę Weegar podniósł swój rekord w karierze pod względem liczby bramek w sezonie do 18. Poprzedni rekord obrońcy dla Florida Panthers w sezonie 2021–2022 wynosił osiem, zanim przeszedł do Calgary.

Jego 16 wyrównanych bramek prowadzi wszystkich obrońców NHL. 30-latek z Ottawy twierdzi, że jego koledzy z drużyny mówią o sezonie z 20 golami.

„Na pewno mam to z tyłu głowy” – powiedział Wegar. „Byłoby całkiem fajnie, ale nie sądzę, żeby tak było w moim przypadku. Wielu moich kolegów z drużyny często o tym wspomina, więc nie mogę od tego uciec”.

READ  Padres' Tates Junior opuszcza mecz z problemem barku po zawstydzającym poślizgu