Luostarinen przerywa remis i zajmuje trzecie miejsce, Panthers pokonują Penguins

W drugiej połowie Bobrovsky obronił 10 razy, w tym blok na Jake’u Guentzelu podczas ucieczki o 5:09.

„On zrobił różnicę” – powiedział trener Panthers Paul Morris. „… Trudno w NHL nie grać tak, jak chcesz i móc to poprawić. „Pierwsza połowa była bliżej, niż chciałem. …Nie obchodziła mnie nasza druga lekcja. Byliśmy bardzo zadowoleni ze wzlotów i upadków, a to nie jest dobra recepta. Ale myślę, że dobrze trafiliśmy.”

Aleksander Barkov strzelił gola przy pustej siatce na 27 sekund przed końcem meczu finałowego 3:1.

Bobrovsky wygrał każdy ze swoich ostatnich czterech startów i w tym okresie jego procent oszczędności wyniósł 0,941.

„Pittsburgh jest bardzo wykwalifikowany; „Mają duże umiejętności w ataku i wiele wielkich nazwisk” – powiedział Bobrovsky. „To była fajna zabawa, to było wyzwanie. Nie było to dla nas łatwe, ale trzymaliśmy się razem. Przeszliśmy długą drogę i znaleźliśmy sposób na zdobycie dwóch punktów przeciwko naprawdę dobremu zespołowi.

W środę Penguins przegrali także 3:1 z Tampa Bay Lightning. W każdym z trzech ostatnich meczów strzelali po jednym golu.

„Myślałem, że jesteśmy dobrzy, rozegraliśmy trudny mecz, dobrze się broniliśmy” – powiedział Gary. „Oczywiście nie jest to wynik, jakiego oczekiwaliśmy, ale taki właśnie okazał się wynik. Myślałem, że rywalizowaliśmy. To był dobry mecz. Musimy to kontynuować”.

Uwagi: Ekman Larsson ma na koncie siedem goli, a Cale Makar (Colorado Avalanche) i Drew Doughty (Los Angeles Kings) zajmują drugie miejsce wśród obrońców NHL. Quinn Hughes (Vancouver Canucks) prowadzi dziewięcioma. Ekman Larsson strzelił dwa gole w 54 meczach dla Canucks w zeszłym sezonie. … Lawndale miał plus 3, oddał pięć celnych strzałów i wygrał pięć z ośmiu wznowień (62,5 procent) w czasie 16:35 czasu lodowego. …Napastnik Pittsburgha Brian Rust nie grał z powodu kontuzji górnej części ciała. W środę opuścił trzecią kwartę.

READ  Rosyjscy i białoruscy sportowcy mają zakaz wstępu na Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie w oszałamiającym odwróceniu