Naukowcy wzywają do działania, aby pomóc słonecznikowym gwiazdom morskim – World News

Naukowcy z Zachodniego Wybrzeża wezwali do podjęcia działań, aby pomóc słonecznikowym gwiazdom morskim, należącym do największych gwiazd morskich na świecie, odzyskać siły po katastrofalnym spadku populacji.

Eksperci twierdzą, że epidemia choroby wyniszczającej rozgwiazdy, która rozpoczęła się w 2013 roku, zniszczyła około 95% populacji od Wysp Aleuckich na Alasce po meksykański półwysep Baja California, The Astorian wspomniany.

Spadek skłonił IUCN do sklasyfikowania gatunku jako krytycznie zagrożonego w 2020 r. Złożono wniosek o umieszczenie gatunku na liście federalnej ustawy o zagrożonych gatunkach w 2021 r.

W ciągu ponad 40 lat pracy jako naukowiec zajmujący się morzem nigdy nie widział powszechnego upadku gatunku na taką samą skalę jak słonecznikowa gwiazda morska, powiedział Stephen Romell, szef programu zajmującego się skorupiakami w Departamencie Ryb i Dzikiej Przyrody w Oregonie.

Rozgwiazdy należą do największych na świecie i mogą mieć rozpiętość ponad 3 stóp (91 cm) i są drapieżnikami jeżowców żywiących się wodorostami. bez nich, Liczba jeżowców eksplodowałapowodując alarmujący spadek liczby lasów wodorostów, które zapewniają pożywienie i schronienie wielu gatunkom wodnym wzdłuż zachodniego wybrzeża.

Rumrill przyczynił się do niedawno opublikowanej mapy drogowej odzyskiwania rozgwiazdy jako przewodnika dla naukowców i działaczy na rzecz ochrony przyrody.

„To trochę łamie ci serce, gdy widzisz, jak gatunek tak szybko zmierza do wyginięcia” – powiedział Romerell. „W skali globalnej zdajemy sobie sprawę, że wpływ człowieka miał duży wpływ na populacje i wiele przypadków wymierania na całym świecie. Dzieje się to na naszych oczach”.

Mapa drogowa została ukończona we współpracy z The Nature Conservancy, National Marine Fisheries Service i agencjami stanowymi w Kalifornii, Oregonie, Waszyngtonie i na Alasce.

Szacuje się, że choroba wyniszczająca rozgwiazdy zabiła ponad 5,75 miliarda słonecznikowych gwiazd morskich, zgodnie z dokumentem.

READ  Rosyjski Prigożyn przyznaje się do ingerencji w wybory w USA

Źródło wybuchu epidemii nie zostało ostatecznie zidentyfikowane, ale dokument wskazuje na dowody na to, że ocieplenie wód oceanicznych spowodowane zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka zwiększa nasilenie choroby i mogło wywołać wybuch.

Romell powiedział, że umieszczenie na liście w ustawie o zagrożonych gatunkach może prowadzić do federalnych funduszy na kontynuację badań.

Matthew Birx, rzecznik National Marine Fisheries Service, powiedział, czy agencja zaleca, aby rozgwiazdy zostały wymienione w Rejestrze Federalnym na podstawie ustawy o zagrożonych gatunkach na początku przyszłego roku.

Chociaż słonecznikowe gwiazdy morskie wydają się być najbardziej dotknięte chorobą wyniszczającą rozgwiazdy, należą one do około 20 udokumentowanych gatunków morskich gwiazd zagrożonych wzdłuż zachodniego wybrzeża.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top