Morrison mówi, że wariant delta COVID-19 zwiększa pilną potrzebę szczepień

Dr Heather Morrison, dyrektor ds. zdrowia publicznego Wyspy Księcia Edwarda, wzywa wyspiarzy do zaszczepienia się, aby zapobiec czwartej fali pandemii COVID-19.

Morrison przemawiał na regularnej odprawie dotyczącej pandemii COVID-19 we wtorek rano.

Morrison powiedział, że oczekuje się, że wariant Delta stanie się dominującym szczepem koronawirusa w okresie letnim. Delta rozprzestrzenia się nawet dwa razy szybciej niż inne warianty i prawdopodobnie zaraża ludzi tylko jedną dawką szczepionki.

„Modelowanie krajowe sugeruje, że absorpcja szczepionki musi być wyższa niż pierwotnie sądzono, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bardziej zaraźliwego wariantu delta” – powiedział Morrison.

Powiedziała, że ​​PEI jest nadal na dobrej drodze do pełnego uodpornienia 50 procent wyspiarzy w wieku 12 lat i starszych do końca miesiąca.

Zrób to sam. Zrób to dla swojej rodziny i przyjaciół. Zrób to, aby nasze dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkoły. Zrób to, aby utrzymać otwarty biznes, zrób to, aby zapobiec czwartej fali” – powiedział Morrison.

Przy 85,7 procent kwalifikujących się wyspiarzy otrzymujących co najmniej jedną dawkę szczepionki, Morrison jest przekonany, że wyspa może osiągnąć swój cel, jakim jest pełne zaszczepienie 80 procent.

Morrison powiedział, że ważne jest, aby powiadomić, jeśli nie możesz umówić się na szczepienie, ponieważ ta wizyta jest szansą na otrzymanie szczepionki przez kogoś innego.

drugie spotkania

Marion Dowling, naczelna pielęgniarka w Prince Edward Island Health, powiedziała, że ​​wyspiarze, którzy otrzymali pierwsze szczepienie przed 30 czerwca, powinni już teraz otrzymać telefon w sprawie drugiej wizyty. Osoby, z którymi się nie skontaktowano, powinny skontaktować się ze służbą zdrowia publicznego lub lokalną apteką, w zależności od tego, gdzie otrzymała pierwszą dawkę.

Od środy wyspiarze będą mogli odwołać i zmienić rezerwację wizyt w publicznej przychodni zdrowia online.

READ  BC Zwycięzca loterii o wartości 1 miliona dolarów z rodziną na pierwszych wakacjach od 10 lat

Morrison powiedział, że od otwarcia Wyspy Księcia Edwarda w Atlantic Canada w dniu 27 czerwca, ponad 95 000 osób zostało prześwietlonych na granicy. Przeprowadzono ponad 28 400 szybkich testów COVID-19 i nie potwierdzono żadnych pozytywnych przypadków.

Wyspa Księcia Edwarda odnotowała 208 przypadków COVID-19 i nie miała żadnych aktywnych przypadków od 13 lipca.

Więcej od CBC PEI

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top