Długo w Toronto: pandemia COVID-19 przyspiesza migrację z miast do Kanady

Ponad 64 000 osób opuściło Toronto do innych części Ontario podczas COVID. Montreal stracił prawie 40 000 mieszkańców

Treść artykułu

OTTAWA (Reuters) – Kanadyjski exodus miejski nasilił się w drugim roku pandemii COVID-19, z dziesiątkami tysięcy ludzi opuszczających Toronto i Montreal do mniejszych miast lub obszarów wiejskich, oficjalne dane pokazały w czwartek.

Treść artykułu

Ponad 64 000 osób wyjechało z Toronto do innych części Ontario od połowy 2020 r. do połowy 2021 r., co stanowi 14-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim 12-miesięcznym okresem, według szacunków Demographic Canada, a kolejne 6 600 opuściło prowincję.

Montreal, drugie co do wielkości miasto Kanady, straciło prawie 40 000 mieszkańców w innych częściach Quebecu, co stanowi wzrost o 60 procent w ciągu roku, a kolejne 3600 opuściło prowincję.

Pandemia COVID-19 i pojawienie się pracy zdalnej skłoniły dziesiątki tysięcy Kanadyjczyków do ucieczki z dużych, drogich miast w poszukiwaniu większej przestrzeni i tańszych nieruchomości w małych ośrodkach, miasteczkach wiejskich i na obszarach przybrzeżnych.

Pomogło to wywołać ogólnokrajowy boom mieszkaniowy, przy czym ceny rosną gwałtowniej na przedmieściach i w małych miastach niż w centrach miejskich, budząc obawy, że lokalni mieszkańcy mogą być zawyżeni i wywierać presję na usługi komunalne.

Treść artykułu

W skali kraju koszt typowego domu w Kanadzie wynosi teraz 780 400 USD, co oznacza wzrost o 34 procent, czyli prawie 200 000 USD, od marca 2020 r.

Atlantic Canada dobrze poradziła sobie z masową imigracją. Halifax w Nowej Szkocji dodał ponad 6000 osób w ciągu roku do 30 czerwca 2021 r., przy czym zdecydowana większość przybyła spoza prowincji.

READ  Członek OPEC wzywa do spokoju po presji USA, aby pompować więcej ropy

Wiejski Quebec rozkwitł, dodając ponad 25 000 osób z ośrodków miejskich w prowincji głównie francuskojęzycznej.

Miasta położone w tzw. Złotej Podkowie wokół Toronto przeżywają silne napływy. Oshawa dodała 8000 osób dzięki napływowi mieszkańców z Toronto, a Hamilton i St. Catharines zyskały prawie 5000 osób.

Imigracja zrównoważyła część strat ludnościowych Toronto.

(Raportowanie Julie Gordon; Edytowanie przez Ottawę przez Alexandrę Hudson)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top