Prognoza cen Cardano (ADA) na rok 2022

2021 był bardzo upartym rokiem w świecie kryptowalut, rozpoczynając rok z kapitalizacją rynku kryptowalut w wysokości 775 miliardów dolarów i zamykając rok z 2,3 biliona dolarów, po osiągnięciu najwyższego poziomu kapitalizacji rynku kryptowalut wynoszącego prawie 3 biliony dolarów na początku listopada.

Cardano (Jest), szósta co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, miała solidny rok z doskonałym, byczym wynikiem na poziomie +691%, przewyższając wyniki obu bitcoinów (BTC) i Ethereum (ETH) odpowiednio o 75% i 453%, według CoinMarketCap.

Cardano (ADA) rozpoczął rok z kapitalizacją rynkową w wysokości 5,5 miliarda dolarów przy 0,18 dolara za monetę i zakończył ostatnie dni roku z kapitalizacją rynkową w wysokości 49 miliardów dolarów przy 1,46 dolara za monetę, po przybyciu w ogóle. Najwyższy czas 3,03 USD i kapitalizacja rynkowa 97,52 mld USD na początku września.

Co spowodowało, że cena Cardano osiągnęła ATH w 2021 roku?

Wysoka cena ADA cały czas zbiega się z aktualizacją Alonzo na początku września i ta aktualizacja zyskała wiele uwagi, co jest głównym faktem, który spowodował wzrost ceny, osiągając najwyższy poziom do połowy września, gdy cena zaczęła spadać .

Zacznij handlować Cardano już teraz z eToro

Wreszcie, długo oczekiwana aktualizacja Alonzo z Cardano została uruchomiona i wprowadziła inteligentne kontrakty do blockchain, dzięki czemu programiści mogą tworzyć zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i zacząć wchodzić w świat DeFi (zdecentralizowane finanse) i NFT.

„Ta aktualizacja jest zwieńczeniem sześciu lat niesamowicie ciężkiej pracy z jednymi z najbystrzejszych umysłów w blockchain i nie tylko”. powiedział Charles Hoskinson, założyciel Cardano.

Po osiągnięciu rekordowego poziomu we wrześniu na poziomie 3,03 USD, w październiku zaczął spadać i przesuwać się na boki do około 2 USD, a od 10 listopada kanał zniżkowy rozpoczął się do niedawna, kiedy w końcu nastąpiło wybicie, a kanał zwyżkowy mógł zacząć poruszać się w górę. jak wskazano poniżej:

READ  Wspólne e-hulajnogi i e-rowery zaczynają pojawiać się w Coquitlam City Center pod koniec czerwca

Wykres ADA/USD. Źródło: TradingView.

Co dalej z Cardano (ADA) w 2022 roku?

Zgodnie z modelem algorytmu przewidywania WalletInvestor, przewidują oni zwyżkowy i zwyżkowy rok w cenie ADA, który kończy rok, przełamując poprzedni rekordowy poziom 3,03 USD, ze zwrotami niższymi niż 2021, jak widać na poniższym obrazku.

Prognoza ADA/USD WalletInvestor na 2022 rok. Źródło: WalletInvestor

Inni analitycy spodziewają się, że ten wzrostowy trend będzie kontynuowany w nadchodzącym roku, z nowym ATH dla Ethereum, Bitcoina i innych kryptowalut, ale nikt nie może być pewien, że na rynku kryptowalut wszystko może się zdarzyć. Jednak jedno jest z pewnością prawdziwe, rok 2021 był znaczącym rokiem dla ekosystemu Cardano (ADA) z jego aktualizacją i był to rok DeFí i NFT. Miejmy nadzieję, że rok 2022 będzie taki sam lub lepszy, gdy trwa globalna adopcja kryptowalut.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *