Morito jest najlepszym strzelcem Polski od 12 lat! Płyta Verny autorstwa Tomasa Tassiskiego

Arcadius Morito był zdecydowanie najlepszym graczem w piątek Polska – Tunezja. Jak najbardziej zasłużenie został wybrany MVP. Prawica Viveomża Vive Kielce Zdobył jedenaście goli (cztery z rzutów karnych) i padło na 100 procent. Wydajność! Ponadto miał dwie kradzieże i jedną stratę.

Obejrzyj wideo
Sportowa rozmowa dnia: Michaił Kosyorowski rozmawia z Mariuszem Żurkiewiczem

Polacy wygrywają pierwszy mecz mistrzostw świata! Najlepsza wskazówka

Morito, jak Duchessky dwanaście lat temu

Arcadius Morito wyrównał najlepszy wynik strzelecki na Mistrzostwach Świata Tomasa Duciuszki dwanaście lat temu. Były leworęczny reprezentacji Polski strzelił dwa razy i jedenaście goli na mundialu w Chorwacji. Zwyciężyli najpierw z Tunezją 31:27, a następnie z Serbią (35:23). W tym samym meczu Carol Pelecki W walce o brązowy medal strzelił dziesięć goli, a Polska pokonała Danię 31:23.

Wszystkie dziesięć bramek strzelił Tomasz Djokovic (2011, Polska – Serbia 27:26) oraz dwa okólniki: Bardos Zureki (2013, Polska – Korea Południowa 33:25) i Kamil Ciprok (2015, Polska – Arabia Saudyjska 32:13).

Polska - RosjaPolacy nieoczekiwanie zostali liderem grupy B! Ekscytujący wynik w meczu pomiędzy Hiszpanią a Brazylią

W niedzielę czołowi Polacy z grupy B zmierzą się z Hiszpanią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30. Na żywo na Sports.pl.

READ  Bardos Gorik komentuje Polskę i Słowenię. „Pan na filarze”

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *