8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Mistrzostwa Europy. Szwajcarski przywódca federalny: 12 niemożliwych państw

Mistrzostwa Europy raczej nie odbędą się zgodnie z planem w 12 miastach w 12 krajach – mówi Dominic Blanc, prezes Szwajcarskiego Związku Piłki Nożnej. Jego zdaniem rozwiązaniem jest zorganizowanie imprezy w jednym kraju.

Z powodu infekcji COVID-19 ME został przełożony z 2020 na 2021. Jak dotąd nikomu nie udało się przysłać idealnego rozwiązania, co nie jest dziwne.

– Przestańmy wreszcie marzyć. W najlepszym razie dopiero w drugiej połowie tego roku możemy powoli powrócić do normalnego życia. „Nie wyobrażam sobie, żeby nasza reprezentacja rozegrała mecz w Baguio” – powiedział Blank w gazecie „24 Hers”.

Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie euro w jednym kraju – Rosji czy Niemczech, a nawet w jednym mieście z odpowiednią infrastrukturą, a on jest przykładem dla Londynu.

Nie tylko UEFA nadal spodziewa się meczów w 12 różnych krajach, ale ma również swoich fanów.

– Nie mam wątpliwości – jeśli wydarzenie się wydarzy, to w 100 procentach będzie bez widzów. Blanc twierdzi, że zniesienie euro byłoby katastrofą finansową.

Popatrz!

Ostateczne decyzje zapadają w marcu. Ale fani, którzy chcą zrezygnować z kupionych biletów na turniej, mogą to zrobić tylko do 26 stycznia. Wtedy otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Później – jak napisał „Weiner Jeetung” – zwrot pieniędzy możliwy jest tylko w przypadku stwierdzenia, że ​​na trybunach nie ma widzów.

Dlatego jeśli gra zostanie przełożona na inne miasto lub kraj z powodu epidemii, kibicowi nie zostanie zwrócona cena biletu. W liście do posiadaczy biletów UEFA napisał, że warunki wejścia do obiektu muszą być zaakceptowane przez wszystkich. Szczegóły nie zostały ujawnione, ale austriacka gazeta uważa, że ​​jest to dowód akceptacji szczepionki Govit-19 lub obecnego testu PCR na wirusa koronowego.

READ  Pomoc dla polskich kierowców zatrzymanych w porcie w Dover w Anglii. Media europejskie piszą o polskich żołnierzach i lekarzach

Mistrzostwa Europy z 24 drużynami w 12 miastach w 12 różnych krajach były pomysłem byłego szefa UEFA Michaela Platiniego. To wydarzenie, pierwotnie zaplanowane na 2020 rok, jest pod tym względem wyjątkowe i odbędzie się po raz pierwszy w tej formule.

W związku z epidemią COVID-19 UEFA postanowiła przełożyć turniej o rok. Jesienią wybrano play-offy i finalistów Euro 2021, w których rozegranych zostanie 51 meczów: Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kopenhaga, Monachium, Rzym, St. Petersburg, Bukareszt, Budapeszt, Baku i Londyn. I koniec.

Polska zagra w grupie E, z rywalami odpowiednio: Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Pierwsze i trzecie spotkanie zaplanowano w Dublinie, a drugie w Bilbao.

mar / pp /

Nigdy wcześniej tego nie widziałeś! Sprawdź nową usługę Sports Interior! Wejdź na Sports.interia.pl!