Montreal Canadiens Kirby Dach Czteroletnia umowa 13,5 miliona dolarów

Montreal Canadiens podpisał kontrakt Kirby Dash do czteroletniego kontraktu o wartości 13,5 miliona dolarów w środę.

Dash, który strzelił dziewięć goli i 26 punktów w 70 meczach w zeszłym sezonie z Chicago Blackhawks, będzie nosił 3,36 miliona dolarów w ramach nowej umowy.

Wybrany trzeci w klasyfikacji generalnej przez Blackhawks w drafcie NHL 2019, 21-latek otrzymał 7 lipca Canadiens w zamian za wybór z pierwszej rundy i trzeci z rundy w tegorocznym drafcie.

Jako wolny agent z ograniczonym dostępem tego lata Dach odchodził z trzyletniego kontraktu bazowego.

W 152 meczach National Hockey League – wszystkie z Chicago – w Fort Saskatchewan w Alta, producent strzelił 19 bramek i 59 punktów.

Wielkie zmiany w Montrealu

Nowa umowa Dacha daje Kanadyjczykom ponad 10,2 miliona dolarów powyżej limitu wynagrodzeń na CapFri Friendly, pomimo bramkarza Cena noszeniaktóry ma limit 10,5 miliona dolarów, zostanie umieszczony w rezerwie długoterminowej kontuzji, aby zapewnić zgodność czapki zespołu.

Dodanie Dasha było częścią poważnego remontu w Montrealu poza sezonem, w którym klub pozyskał również Michaela Mathesona w ramach powrotu jako weterana defensywy. Jeff Petri Naprzód Ryan Boehling.

Ponadto Kanadyjczycy handlowali obrońcą Aleksander Romanow Na wyspy nowojorskie w drafcie NHL przeniósł się były kapitan Shea WeberKontrakt z Vegas Golden Knights w zamian za napastnika Jewgienija Dadonowa i został nabyty Sean Monahan Wersja robocza z Calgary Flames.

Dyrektor generalny Kent Hughes powiedział w środę, że Monahan, który miał operację biodra zeszłej wiosny, ma zagrać na początku sezonu.

Słaby sezon obejmował również Kanadyjczyków, którzy wybrali Juraja Slafkowskiego #1 w klasyfikacji generalnej, a Hughes ogłosił, że Price nie ma grać w tym sezonie.

READ  Kelowna Rockets gotowe na ponowne powitanie fanów z 50% pojemnością - WHL

Po dotarciu do finału Pucharu Stanleya w 2021 roku Kanadyjczycy rozpoczęli ostatni sezon 8-30-7, zanim zastąpili trenera Dominique Ducharma. Martin St. Louis. Zespół ustanowił rekord 14-19-4 pod St. Louis, aby zakończyć sezon, ale skończył jako ostatni w National Hockey League, dwa punkty za Arizona Coyotes.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top