Lightning zagra z Hurricanes w Pucharze Stanleya w drugiej rundzie

Tampa Bay Lightning zagra z Carolina Hurricans w drugiej rundzie Pucharu Stanleya.

Tampa Bay, które zajęło 3. miejsce w Discovery Central Division, wyeliminowało 2. Florida Panthers w sześciu meczach pierwszej rundy eliminacji Pucharu Stanleya.

Lightning jest obrońcą tytułu Pucharu Stanleya.

„Prawdopodobnie słyszałeś, że czwarte miejsce jest najtrudniejsze do wygrania w ciągu serii, a kiedy masz na to szansę, nie chcesz ich marnować” – powiedział trener Tampa Bay John Cooper. „Mieliśmy konkretny plan. Ale zawodnicy … to było 60 minut czystej woli i rywalizacji. Zwycięstwo w tej lidze jest tym, czego potrzebujesz. Podczas kwalifikacji potrzebujesz tego od wszystkich. Gracze dali to. na świecie.”

Carolina, numer jeden, wyeliminowała czwarte miejsce Nashville, pokonując w dogrywce 4: 3 w meczu 6 serii 7 Best of Czwartek.

„Wiedziałeś, czy kiedykolwiek dotarliśmy do sieci, czy to na Florydzie, czy w Tampie [Bay] Myślę, że dla mnie byłby to drugi najlepszy zespół w lidze – powiedział trener Carolina Coach Road Brindamore -… więc wygrywamy Puchar Stanleya. Wiemy, z czym mamy do czynienia. Musimy być tak dobrzy, jak to tylko możliwe, aby mieć szansę przeciwko tym facetom, zwłaszcza teraz, gdy całkowicie odzyskają swoją grupę. To dla nas ogromne wyzwanie. Damy jej wszystko, co mamy ”.

Harmonogram drugiej rundy nie został ogłoszony.

Nikita Kuchirov Lightning prowadzi w play-offach z 11 punktami (trzy gole, osiem asyst) i Victor Headman (Osiem przejść), Alex Kilorn (Cztery gole, cztery asysty) i Stephen Stamkus (Trzy gole, pięć asyst) każdy zdobył osiem punktów. Andrei Vasilievsky Ma 2,64 średnich celów i 0,929 oszczędności.

Sebastian Ahue | Hurricane prowadzi z siedmioma punktami (pięć bramek, dwie asysty) i Jordan Iron (Cztery bramki, jedno podanie) i Martin Nicas (Dwa gole, trzy asysty) Strzelił po pięć. Alex Ndelikovic To 4-2 z oszczędnościami 2,22 GAA i 0,922.

READ  Łańcuch zasilający Formuły 1 Formuła 2 wprowadza na rynek Monza oszałamiający samochód o nowym wyglądzie na sezon 2024: PlanetF1

Błyskawica była 4-3-1 przeciwko huraganom w sezonie zasadniczym. Kilorn (dwa gole, trzy asysty) i Headman (jeden gol, cztery asysty) poprowadzili Tampa Bay z pięcioma punktami. Vasilevskiy był 3-3-1 z 2,14 GAA, oszczędnościami 0,933 i jednym zamknięciem na siedem meczów. Wsparcie Curtis McLehany W wygranym 3-1 meczu 25 lutego zanotował 31 interwencji.

Nicas prowadził Karolinę z ośmioma punktami (trzy gole i pięć asyst), Ahu zdobył sześć punktów (dwa gole i cztery asysty) i Dougie Hamilton Ma pięć asyst przeciwko Tampa Bay. Nedeljkovic był 2-1-0 z 1,02 GAA, oszczędnościami w wysokości 0,962 i jednym zamknięciem; James Raymer 1-2-0 z 2,71 GAA i współczynnikiem utrzymania 892; I Peter Merazek To było 1-0-1 z 1,45 GAA i 0,956 przy pojedynczym współczynniku obronnym i zamkniętym.

„Myślę, że wiele przeszliśmy, mimo że jesteśmy młodym zespołem” – powiedział Aho. „To zdecydowanie pomaga. To trzeci rok z rzędu, w którym kwalifikujemy się i staramy się uczyć każdego roku i każdego meczu. Nie ma znaczenia, czy to wygrana, czy przegrana, to proces. myślę, że jesteśmy z powrotem na dobrej drodze. Ale jeśli chodzi o twoje pytanie, to oni są obrońcami mistrzów i jest ku temu powód. To naprawdę dobry zespół i musimy dać z siebie wszystko, jeśli możemy ich pokonać ”.

Tampa Bay Carolina nie grała w kwalifikacjach.

Lightning awansował do drugiej rundy po raz piąty w ciągu ostatnich siedmiu sezonów. Tampa Bay awansowała do finalistów konwencji w ciągu czterech z ostatnich sześciu sezonów.

Carolina została znokautowana przez Boston Bruins w pięciu meczach pierwszej rundy w zeszłym sezonie po tym, jak została zmieciona przez Bruins w finale Konferencji Wschodniej w 2019 roku.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *