Montreal Alouettes zwycięstwem eliminują Ottawa Redblacks z rywalizacji w play-offach

MONTREAL – Po zdobyciu 99 worków w meczu Sean Lemon miał dodatkową motywację, aby osiągnąć setną rocznicę, gdy mama i tata udali się w poniedziałek do Montrealu.

Lemon zdobył swój setny worek i awansował na 13. miejsce na liście wszech czasów CFL, gdy obrona Montrealu poprowadziła Alouettes do zwycięstwa 29-3 nad Ottawa Redblacks w deszczowe popołudnie z okazji Święta Dziękczynienia.

Weteran liniowy defensywy z 12-letnim stażem w Charleston w Karolinie Południowej powiedział, że ojciec zawsze mu powtarza: „Nie wybieram się w tę podróż bez powodu”.

To prawda, kiedy ponad dziesięć lat temu razem jechali na stypendium na Uniwersytet Connecticut, i potwierdziło się to ponownie w poniedziałek.

„Jadąc tutaj w tym tygodniu, nie wybrał się w tę podróż bez powodu, więc dzisiaj dostaniesz 100 toreb” – powiedziała Lemon ubrana w T-shirt z wydrukowanym słynnym 100-punktowym zdjęciem legendy koszykówki Wilta Chamberlaina na tym. wprowadzenie.

Dodał o tym osiągnięciu: „Jestem po prostu wdzięczny. Pamiętam, jak straciłem sześć worków i w tym sezonie wyrzucono mnie z zespołu. Pamiętam, kiedy zdobyłem 92 worki w BC i wycięto mnie. przeciwności losu, wytrwałość i wiara w siebie. Wierzyć w siebie, gdy nikt inny tego nie robi.”

Obrona Alouettes ograniczyła Ottawę do 10 pierwszych upadków, zdobyła przyłożenie dzięki podaniu Tyrice’a Beverette’a i łącznie zdobyła sześć worków.

Montreal (9-7) potrzebuje kolejnego zwycięstwa lub kolejnej porażki z Hamiltonem (8-8), aby zapewnić sobie drugie miejsce w Dywizji Wschodniej i miejsce w fazie play-off u siebie w półfinale wschodnim.

Ottawa (4-12), która w meczu miała 180 jardów ataku, została oficjalnie wyeliminowana z rywalizacji w fazie play-off po porażce.

„Wyraźnie są rozczarowani wynikiem tego meczu” – powiedział trener Ottawy Bob Deis. „I oczywiście nie odniesiesz sukcesu, jeśli nie strzelisz gola”. Wiedzieliśmy, że aby pokonać tę drużynę, musimy grać dobrze we wszystkich trzech fazach, ale tego nie zrobiliśmy.

READ  Wideo DWCS: Podwójne kopnięcie uda prowadzi do powalenia dzikiego kopnięcia z wirującego haka dla Jonasa Belhariño

Montreal w dwóch ostatnich meczach miał trzech defensywnych niszczycieli, a trener Alouettes Jason Maas nie jest pewien, czy kiedykolwiek widział, żeby obrona powodowała tak dużo ataku w ciągu jego lat spędzonych w CFL.

„To coś wyjątkowego, co ci goście byli w stanie osiągnąć, co była w stanie osiągnąć nasza obrona” – powiedział. „To było bardzo imponujące.”

W ataku kanadyjski skrzydłowy Tyson Philpott miał jedno przyłożenie i 90 jardów dla Montrealu, co zakończyło serię czterech meczów Redblacks w tym sezonie.

Rozgrywający Cody Fajardo rzucił na odległość 272 jardów, trafiając 28 z 32 razy, po czym miał jedno podanie po przyłożeniu i jeden przechwyt.

Jedyną rzeczą, za którą Fajardo przyznał się po meczu, była jego rola w dodaniu Lemona do zespołu w lipcu.

34-letni Lemon podpisał kontrakt z BC Lions w ramach bezpłatnej agencji, ale został zwolniony w połowie obozu przygotowawczego, zanim dołączył do nowego zespołu po kilku tygodniach.

„Przypiszę sobie trochę uznania za zrekrutowanie go, ponieważ wysyłaliśmy tam i z powrotem SMS-y, kiedy był na ulicy” – powiedział Fajardo. „Czasami to trochę zawstydzające, gdy facet przychodzi w środku roku, a on nie zrobił nic innego, jak tylko spuścił głowę i pracował”.

Fajardo powiedział, że znakomita obrona odciążyła atak i jego zdaniem drużyna Alouettes osiągnęła sukces po zdobyciu miejsca po sezonie posezonowym w zeszłym tygodniu.

„Myślałem, że dzisiejszej nocy było to całkowite zwycięstwo zespołu i myślałem, że ostatni tydzień był całkowitym zwycięstwem zespołu” – powiedział. „Gramy teraz naprawdę dobry futbol, ​​co jest dla nas bardzo ważne przed play-offami”.

Rozgrywający Dustin Crum rzucił na 72 jardy, trafiając 5 z 13 trafień dla Ottawy, po czym rezerwowy Nick Arbuckle przejął grę za środkowym w połowie trzeciej kwarty. Arbuckle miał 71 jardów. Biegający z powrotem Devonte Williams przebiegł 45 jardów.

READ  Śpij w basenie wyobraźni: play-off o Puchar Stanleya

Po odpadnięciu kopacza z Montrealu, Davida Cote’a (hip), Jose Maltos w swoim pierwszym meczu w sezonie zasadniczym CFL zdobył 2 na 4 bramki z gry i dwa czerwone. Richie Lyon z Ottawy miał wynik 1 na 1.

Pierwsza kwarta Malthus utrzymywał jedyny wynik w meczu aż do połowy drugiej kwarty.

Zespół Alouettes w końcu przełamał się na 6:42 przed końcem połowy, kiedy Fajardo pobiegł z 38 jardów do Philpotta i po konwersji Montreal prowadził 8:0.

W pierwszej połowie Ottawa zdobyła zaledwie 75 jardów netto w ataku, czyli mniej więcej 67 jardów, które straciła po sześciu rzutach karnych. Redblacks zakończyli mecz z 10 na 106 jardów.

„Rozmawialiśmy o tym w przerwie i nie wykonaliśmy wystarczająco dobrej roboty w drugiej połowie” – powiedział Dyess. „Jesteśmy jedną z najmniej ukaranych drużyn w tej lidze, więc nie często sobie z tym radzimy normalnie.” Gram. Więc to również było rozczarowujące.”

Podczas gdy Ottawa w trzeciej kwarcie nadal miała problemy, Montreal przejął kontrolę nad meczem.

Alouettes powiększyli prowadzenie w 6:02 minucie, gdy rezerwowy rozgrywający Caleba Evansa pokonał dystans 102 jardów

Prowadząc 19-0 w czwartej kwarcie po kolejnym Rogue Malthouse, Peverett oddał faul Arbuckle 34 jardy do pola końcowego o 10:37, przez co mecz był poza zasięgiem.

Następny

Montreal gra w sobotę w Edmonton. Ottawa kontynuuje podróż objazdową meczem w sobotę w Toronto.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 9 października 2023 r.