Montreal Alouettes są zdominowani przez obronę Winnipeg Blue Bombers w meczu Canada Day

Seria dwóch meczów bez porażki Montreal Alouettes została nagle przerwana w sobotę wieczorem, kiedy przegrali 17-3 z dominującym Winnipeg Blue Bombers.

Ulewny deszcz i błyskawice zmusiły CFL do opóźnienia konkursu Canada Day o prawie dwie godziny. Rozpoczęcie zostało najpierw przesunięte na 20:00 czasu wschodniego, ale później zostało opóźnione, ponieważ stało się jasne, że surowa pogoda nie ustała tak szybko, jak mieli nadzieję urzędnicy. Pierwotnie mecz miał rozpocząć się o godzinie 19:00 czasu wschodniego.

Gra rozpoczęła się dopiero o 20:50 ET i żadne fanfary przed meczem nie były zaplanowane na pierwszy mecz u siebie w ramach Dnia Kanady. Alouettes wygrali rzut monetą i zdecydowali się kopnąć jako pierwsi.

Chociaż gra wyglądała pięknie już na początku pierwszej kwarty, nie zamierzała tak długo pozostać. Po próbie rzutu z gry z 45 jardów przez kopacza Alouettes, Davida Coté, drużyna miała pierwszą szansę na otwarcie wyniku, ale rzut został niecelny i odzyskany przez odbiorcę Winnipeg, Janariona Granta, i wrócił na 15-jardową linię Bombers.

Dało to bombowcom wystarczającą okazję do włamania się do strefy obronnej Montrealu. Rozgrywający Winnipeg, Zach Kollidos, wykonał krótkie podanie do linebackera Grega McRae, ale został wezwany do rzutu karnego, a Alouettes uratowali ułamek sekundy.

Obrona Alouettes walczyła, ale bezskutecznie, gdy Collaros wykonał podanie do szerokiego odbiorcy Drew Wolitarsky’ego głęboko w strefie końcowej Als, umieszczając Bombers na protokole.

Było to pierwsze przyłożenie dozwolone przez Alouettes w sezonie 2023 w więcej niż dwóch meczach.

Winnipeg wykorzystał ten impet, aby rozpocząć drugą kwartę 7: 0 z 34-jardowym pośpiechem od McCrae na 55-jardową linię i pozostał dominujący w ofensywie. W obronie Bombers utrzymywali Alouettes we własnej strefie obronnej, pozostawiając niewiele miejsca na ruch i zmuszając Alouettes do uderzenia, wysyłając piłkę na 54 jardy i poza boisko na 8-jardowej linii Winnipeg, zwracając piłkę na terytorium Bombers.

READ  Achim Aliu opisuje karę gracza, który używał drwin rasowych jako kompletną kompromitację

Winnipeg powstrzymywał atak Alouettes przez resztę kwarty, kopiąc gola z gry z 48 jardów na mniej niż dwie minuty przed końcem połowy, powiększając przewagę.

Przegrywając 10:0 na początku drugiej połowy, Alouettes potrzebowali solidnej ofensywy, aby rozpocząć mecz. Po zdobyciu 20 jardów w pierwszych dwóch zagraniach, Ales przekradli się do strefy obronnej Winnipeg, tylko po to, by stracić posiadanie po fumble wymuszonym przez Deatricka Nichollsa z Winnipeg.

Wydawało się, że sytuacja w końcu odwróciła się na korzyść Alouettes po wspaniałym 65-jardowym podaniu od Fajardo do odbierającego Kayon Juliana Granta, tylko po to, by odmówić mu wejścia do strefy końcowej po kluczowym przechwyceniu przez obrońcę Winnipeg, Brandona Alexandra, który wrócił na 62 jardy, umieszczając ich dokładnie tam, gdzie zaczęli.

Winnipeg utrzymywał mocną ofensywę przez całą kwartę, zdobywając sześć zagrań sekund później po podaniu Kolarosa do odbierającego Daltona Schoena, co dało wynik 17-0 na mniej niż minutę przed końcem trzeciej kwarty.

W połowie czwartej kwarty Alouettes zdołali wpisać się na tablicę wyników, gdy debiutant Austin Mack wpadł do strefy końcowej, aby wykorzystać 20-jardowe podanie Fajardo. Po sprawdzeniu podanie zostało uznane za niekompletne, ale gospodarze zdołali zdobyć coś własnego po rzucie z gry z 27 jardów od kopacza Davida Coteya.

Podczas gdy Alouettes próbowali stworzyć bardziej ofensywną akcję, aby zakończyć mecz z Austinem Mackiem, który dodał kolejne 46 jardów do swojego arkusza statystyk, Winnipeg zapewnił im zwycięstwo 17-3, przerywając nie jedną, ale dwie serie Alouettes.

Następny

Blue Bombers (3-1) będą gospodarzami Calgary Stampeders (1-2) 7 lipca, podczas gdy Alouettes (2-1) udają się do Vancouver, aby zmierzyć się z BC Lions (3-0) 9 lipca.

Ten raport The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 1 lipca 2023 r.

READ  Kontuzja Giannisa Antetokounmpo rzuciła ciemną zasłonę na zwycięstwo Bucks nad Celtics