Mężczyzna, który poleciał w kosmos z Shatnerem, ginie w katastrofie lotniczej

Astronauta ginie w wypadku

Prasa kanadyjska – | Historia: 351436

Według policji stanowej mężczyzna, który podróżował w kosmos z Williamem Shatnerem w zeszłym miesiącu, zginął wraz z inną osobą, gdy mały samolot rozbił się w północnym New Jersey.

Glenn MD Fries, 49 lat, z Nowego Jorku i Thomas B. 54-letni Fisher z Hopatkongu na pokładzie jednosilnikowego Cessny 172, który rozbił się w czwartek w zalesionym obszarze dzielnicy Hampton Township.

Samolot wystartował z lotniska Caldwell w Essex County Airport i skierował się na lotnisko Sussex, kiedy Federalna Administracja Lotnictwa (Federal Aviation Administration) zaalarmowała agencje bezpieczeństwa publicznego, aby poszukały zaginionego samolotu około godziny 15:00, a ekipy ratunkowe znalazły wrak około godziny 16:00, jak podaje FAA.

De Vries założył firmę technologiczną Medidata Solutions i był powiernikiem Uniwersytetu Carnegie Mellon. Podróżował 13 października na pokładzie statku kosmicznego Blue Origin’s New Shepard, spędzając w kosmosie ponad 10 minut po wystrzeleniu z Shatnerem i innymi.

Był właścicielem Fischer Aviation, rodzinnej szkoły lotniczej i był jej dyrektorem, zgodnie z publicznymi doniesieniami.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku.

READ  Buntownik wcześniej znany jako „Quunun Shaman” przyznaje się do winy ataku na Kapitol – National

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top