Toshiba dzieli się na trzy firmy po latach skandalu

Logo japońskiej firmy Toshiba znajduje się w siedzibie firmy w Tokio.

Logo japońskiej firmy Toshiba znajduje się w siedzibie firmy w Tokio.
Zdjęcie: Kazuhiro Nogi/AFP (Obrazy Getty)

Gigant elektroniki Toshiba podzieli się na trzy różne firmy po latach skandali, według A informacja prasowa Od japońskiej firmy w piątek. Posunięcie nastąpiło po tym, jak udziałowcy-aktywiści lobbowali za zmianą po kilku głupich posunięciach, w tym planie fałszerstwo Dokumenty finansowe, za które firma zapłaciła rekordową grzywnę w 2015 roku.

Te trzy firmy obejmą Infrastructure Services, który planuje zachować systemy i rozwiązania zasilania firmy Toshiba, systemy i rozwiązania infrastrukturalne, rozwiązania dla budynków, rozwiązania cyfrowe oraz dział baterii. Hardware Corporation, która obejmuje dział elektroniki i rozwiązań pamięci masowej Toshiba; oraz Toshiba, która zachowa udziały własnościowe firmy w Kioxia Holdings Corporation.

Częścią głoszonego przez Toshibę uzasadnienia podziału jest próba skupienia się na byciu mądrzejszym, zwłaszcza że zmiany klimatyczne zmuszają firmy do zajęcia się wpływem, jaki ma to na planetę.

od Toshiby informacja prasowa:

Rozdzielenie stworzy dwie odrębne firmy o unikalnych cechach biznesowych, które prowadzą swoje branże w osiąganiu neutralności węglowej i odporności infrastruktury (Infrastructure Services Company) oraz wspierają rozwój infrastruktury społecznej i IT (Hardware Company). Separacja pozwala każdej firmie znacznie zwiększyć koncentrację i ułatwić bardziej elastyczne podejmowanie decyzji oraz mniej elastyczne struktury kosztów. W związku z tym obie firmy będą w stanie lepiej wykorzystać swoje odrębne pozycje rynkowe, priorytety i czynniki wzrostu, aby zapewnić zrównoważony, rentowny wzrost i zwiększoną wartość dla akcjonariuszy. Jednocześnie Toshiba zamierza zlikwidować udziały w Kioxii przy jednoczesnym maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy i jak najszybszym zwróceniu akcjonariuszom całości wpływów netto, o ile nie zakłóci to sprawnej realizacji zamierzonych spin-offów.

The split is supposed to happen in the second half of 2023, according to Toshiba, and was approved unanimously by the company’s board.

As Yahoo News notes, there have been quite a few scandals plaguing Toshiba in recent years and the business model of gigantic conglomerates has fallen out of favor. Earlier this week, U.S. company General Electric, another storied conglomerate, announced it was also breaking up into Trzy różne firmy.

z hej ho:

W zeszłym roku Toshiba odepchnęła aktywistów na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy, zdobywając czystego kandydata do rady dyrektorów. Jednak niezależne śledztwo wykazało później, że administracja wykorzystała sojuszników rządowych i pracowała ramię w ramię z urzędnikami państwowymi, aby wpłynąć na wynik głosowania.

Potrójny podział jest jednym z bardziej drastycznych środków, jakie japoński gigant podejmuje, aby zmierzyć się ze swoim tak zwanym konglomeratowym przeciwnikiem. Kraj był historycznie miejscem, w którym jedna firma prowadziła szeroki zakres działalności, co jest strategią, która nie jest już faworyzowana w reszcie świata i jest często krytykowana za obniżanie cen akcji i szkodliwość dla innowacji.

„Jesteśmy przekonani, że segregacja jest atrakcyjna i przekonująca: odblokuje ogromną wartość poprzez usunięcie złożoności, umożliwi firmom bardziej skoncentrowane zarządzanie, ułatwi szybkie podejmowanie decyzji, a segregacja w naturalny sposób zwiększy możliwości akcjonariuszy”, Satoshi Tsunakawa, dyrektor generalny Toshiba, w oświadczenie.

„Nasza Rada Dyrektorów i zespół zarządzający mocno wierzą, że ta strategiczna reorganizacja jest właściwym krokiem do zrównoważonego, rentownego wzrostu dla każdej firmy i najlepszą ścieżką do tworzenia dodatkowej wartości dla naszych akcjonariuszy. Jesteśmy wdzięczni za kompleksową ocenę Komitetu ds. Przeglądu Strategicznego i zalecenie dotyczące najlepszej drogi naprzód.”

READ  Człowiek, który zapukał do drzwi Luny, Szef, stracił miliony na krypto

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top