Najnowsza wersja beta firmy Apple naprawia zamieszanie w trybie makro iPhone’a 13 Pro

Najnowsza wersja beta systemu iOS 15.2 firmy Apple ułatwia tryb makro w telefonie iPhone 13 Pro, dodając przycisk, który umożliwia jego włączanie i wyłączanie (przez 9to5Mac). Ikona, która wygląda jak mały kwiat, pojawia się, gdy jesteś wystarczająco blisko obiektu, aby zrobić zdjęcie makro i pozwala łatwo przełączać się między włączaniem i wyłączaniem automatycznego trybu makro bez konieczności przechodzenia do ustawień.

a Wideo z ZolloTech Pokazuje, jak ta funkcja działa obecnie w iOS 15.2 beta 2: Jeśli wyłączysz Automakro, gdy się do czegoś zbliżysz, pojawi się przycisk. Kliknięcie go wydaje się zasadniczo ponownie uruchamiać Auto makro, a telefon przełączy się w tryb makro. Ponowne kliknięcie przycisku wyłącza automatyczne makro i przenosi z powrotem do zwykłej kamery.

Lewy: przycisk do przełączania w tryb makro. Po prawej: tryb makro jest wyłączony.

Kiedy iPhone 13 został uruchomiony, niektórzy recenzenci stwierdzili, że automatyczne przełączanie w tryb makro może być denerwujące, ponieważ telefon przełączał obiektywy bez pokazywania, że ​​zmiana nastąpiła w interfejsie użytkownika (wskaźnik obiektywu nie zmienia się z 1x na 0,5x, ponieważ zwykle jest). Apple to naprawiło Wchodząc toggle (Ustawienia> Aparat> Auto makro), który pozwala wyłączyć automatyczne przełączanie, ale to trochę skomplikowało. Po prostu przełączenie na aparat ultraszerokokątny i zbliżenie się do fotografowanego obiektu przyniesie inne rezultaty niż w przypadku trybu makro – do Całkowicie powtórz efekt makroBędziesz także musiał ręcznie powiększyć do 0,9x.

Zmiana w wersji 15.2 beta 2 upraszcza sprawę. Jeśli nie chcesz o tym myśleć, możesz zostawić włączone Auto makro, a Twój iPhone 13 Pro zrobi zdjęcie makro, jeśli znajdziesz się wystarczająco blisko obiektu. Jeśli wolisz bardziej precyzyjną kontrolę lub znaleźć przełącznik, możesz wyłączyć automatyczne makro, ale nadal masz łatwy dostęp do trybu, jeśli chcesz, za pomocą przycisku, który pojawi się, gdy telefon pomyśli, że próbujesz makro.

READ  Random: Reklama na żywo Nintendo wysyła spekulacje na temat wojownika Smash Bros. Dla najlepszego wojownika DLC do zwiększenia prędkości

Chociaż system powinien działać w ten sposób od samego początku, dobrze jest zobaczyć, że w końcu trafia na telefony. Mamy nadzieję, że ta poprawka pozostanie niezmieniona podczas procesu beta i jest częścią ostatecznej wersji 15.2.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top