Mariah Carey pozywa „All I Want For Christmas Is You”

Mariah Carey została pozwana w piątek za swój klasyk z 1994 roku „All I Want for Christmas Is You” przez autora piosenek, który powiedział, że pięć lat temu współtworzył piosenkę o tym samym tytule.

W skardze złożonej w sądzie federalnym w Nowym Orleanie, Andy Stone domaga się co najmniej 20 milionów dolarów odszkodowania od Carey, jej współautora i Sony Music Entertainment, między innymi za naruszenie praw autorskich i defraudację.

Stone, który gra Vince’a Vance’a z country popowym zespołem Vince Vance & Valiantes, jest oskarżony o nielegalne wykorzystywanie jego „popularności i niepowtarzalnego stylu” i powodowanie zamieszania, nagrywając nową piosenkę bez jego zgody.

Piosenki Carrie Stone mają różne teksty i melodie.

Rzecznicy Carey i Sony Music nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz.

Utwór Carrie, który znalazł się na jej albumie Merry Christmas, był od dawna szeroko grany w radiu i sklepach detalicznych w okresie świątecznym.

Od 2019 roku co roku znajduje się na szczycie listy Billboard Hot 100, mimo że był nagrywany ćwierć wieku temu. „All I Want For Christmas Is You” była piosenką nr 1 Carrie, poniżej Beatlesów.

Stone powiedział, że jego piosenka zyskała popularność podczas Bożego Narodzenia 1993 roku, a także pojawiła się na listach przebojów Billboard.

Nie było jasne ze skargi, kiedy Stone po raz pierwszy dowiedział się o piosence Carrie.

W skardze prawnicy Stone’a po raz pierwszy skontaktowali się z pozwanymi w kwietniu 2021 r. w sprawie ich rzekomego nieautoryzowanego użycia, ale „nie byli w stanie osiągnąć żadnego porozumienia”.

Prawnicy Stone’a nie odpowiedzieli od razu na prośby o dodatkowe uwagi.

Sprawa to Stone przeciwko Carey i in., Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych, Okręg Wschodni Luizjany, nr 22-01616.


(Raportowanie Jonathana Stempel w Nowym Jorku; Edytowanie przez Cynthię Osterman)

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top