Inwestorzy wracają do „beztroskiej śpiączki” w firmie energetycznej: Nuttall

Według Erica Nuttalla, partnera i starszego menedżera portfela w Ninepoint Partners LP, inwestorzy naftowi muszą wymagać więcej od firm energetycznych, które nie maksymalizują zysków dla akcjonariuszy, zwłaszcza że ceny ropy naftowej oscylują wokół 120 USD za baryłkę.

Odniósł się do Cenovus Energy Inc. To rozdziela 100 procent wolnych przepływów pieniężnych wśród inwestorów – posunięcie to, jak powiedział, „ustanowiło standardy” dla całej branży.

„Mały dział może powiedzieć: 'Ok, dajemy ci 25 procent [return on capital]”…to super. Mogę mieć 100 procent posiadania Cenovusa – dlaczego mam ciebie?”, powiedział Nuttall. Jego fundusze nie posiadają obecnie akcji Cenovus.

Dodał, że wyższe zwroty z kapitału z firm takich jak Cenovus pozwalają sobie i innym instytucjonalnym zarządzającym pieniędzmi „wywrzeć presję na MŚP”, które handlują niskimi mnożnikami, aby były bardziej satysfakcjonującym kapitałem zwrotu.

„To jest lekarstwo na obojętną śpiączkę, na którą cierpią niektórzy [investors] Nadal – jakoś – się w nim odnajdują. Jesteśmy na około 120 $1 [per barrel] Olej – nie wiem czego więcej ludziom potrzeba. Połącz kropki, powiedział.

Amerykański indeks West Texas Intermediate (WTI) zamknął się w piątek ceną 118,87 USD za baryłkę – szósty tygodniowy wzrost.

Firmy energetyczne nagradzają inwestorów za cierpliwość w obliczu wzrostu wolnych przepływów pieniężnych, ponieważ ceny ropy naftowej oscylują wokół najwyższego poziomu od 2014 roku.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, oprócz Cenovus, inni kanadyjscy giganci naftowi, tacy jak Suncor Energy Inc. oraz Canadian Natural Resources Ltd. oraz MEG Energy Corp. Dystrybuując nadwyżki pieniędzy do akcjonariuszy poprzez zwiększanie dywidend i wykup akcji.

„Mamy sektor, który jest zaangażowany w niski wzrost lub jego brak i który zapewnia nam – jeśli nie wszystkie – prawie wszystkie nasze wolne przepływy pieniężne w postaci dywidend i wykupu akcji” – powiedział Nuttall.

READ  Region zgłosił w niedzielę 39 nowych przypadków COVID

„Widzimy, że ten sektor ma około 25 do 26 procent zwrotu z wolnych przepływów pieniężnych przy 100 USD (za baryłkę) ropy – a więc nawet tam, gdzie jesteśmy dzisiaj – bez względu na to, dokąd zmierzamy w nadchodzących miesiącach i kwartałach”.

Nuttall powiedział, że wierzy realistycznie, że sektor będzie nadal generował wyższy zwrot z wolnych przepływów pieniężnych w wysokości od 10 do 15 procent, co oznacza znaczący wzrost akcji spółek energetycznych.

„Nie ma na świecie inwestora energetycznego, który chciałby, aby te firmy zwiększyły produkcję, my chcemy, aby zapłacili za niedolę ostatniej dekady… mimo, że mieliśmy dobry rok w tym roku i dobre wyniki w zeszłym roku ”, powiedział. Właśnie zaczął.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top