Marchand ogłasza zwycięzcę w OT, Bruins nawet serializuje z Capitals w grze 2

WASHINGTON – Wszystko, co musiał pokazać Brad Marchand w ciągu pierwszych 60 minut poniedziałkowego wieczoru to dwie kary za dziwne zachowanie po sygnale ostrzegawczym.

Potrzebuję mniej niż minuty, żeby to nadrobić.

Marchand strzelił 39 sekund po dogrywce, a Boston Bruins odrobił straty, pokonując w poniedziałek wieczorem Washington Capitals 4-3, remisując w pierwszej rundzie rundy play-off pierwszej ligi w jednym meczu.

Po trudnym zwycięstwie, w którym Marchand odegrał ważną rolę, Bruins prawie na pewno zmierzą się ze wzlotami i upadkami swojego czołowego strzelca, który uwielbia wpadać pod skórę swoich przeciwników.

Trener Bruce Cassidy powiedział: „Jest lepszy sposób niż zły i myślę, że chciał wciągnąć nas do walki – i potrzebowaliśmy tego”. „Myślę, że jest teraz wystarczająco dojrzały, aby nie wydostać się z gry. Może w przeszłości była to gra, do której miałby dostęp i nie byłby skutecznym graczem, ale znalazł swoje umiejętności w grze i zdecydowanie duża część wygranej ze zwycięzcą dogrywki ”.

Marchand, gdy kiedyś przedarł się przez cel Craiga Andersona, aby wysłać łańcuch z powrotem do Boston Tied, ludzie będą go pamiętać o wiele bardziej, niż są w stanie zapamiętać, gdy przyciska Brendena Dillona do obrony Capitals w dół pasa na końcu pasa w pierwszej tercji lub ucina Anthony’ego Mantha, gdy wchodzą w drugim. Ale nie zostaną zapomniani i wykoleili go.

„Chodzi tylko o to, by móc wrócić do gry” – powiedział Marchand, który zajął trzecie miejsce w National Hockey League z 69 punktami w sezonie zasadniczym. – Oczywiście w tej chwili jesteśmy na większej scenie i na te mecze musimy pozostać poza polem karnym, więc muszę tam wypaść trochę lepiej.

Bruinowie czują się najlepiej, gdy Marchand idzie po tej linii i też śpiewa. Zatem zadaniem kapitana Patrice’a Bergerona było schwytanie go, zakwaterowanie i ponowne skupienie Marchanda na bieżącej misji. Udało się, a Boston nie chce Marcha i żadnego innego sposobu.

READ  Puchar Europy UEFA Kobiet 2022: Poznaj zwycięzców | Puchar Narodów Europy Kobiet

„To wszystko” – powiedział Bergeron, który w pierwszej połowie strzelił gola z Jake’iem Dibroskiem. „On cały czas rywalizuje. Jego wola i pragnienie, aby zespoły były tam za każdym razem”.

Seria pomogła w rozpoczęciu play-offów NHL burzliwym początkiem pięciu meczów z rzędu z jednym golem, w tym czterech w dogrywce. Jasne, stolice i Bruins nie są temu obce. Rozegrali teraz dziewięć meczów z rzędu z jednym golem w okresie po sezonie, sięgającym ich serii z 2012 roku.

Trzeci mecz w środę wieczorem w Bostonie.

– Myślę, że będziemy przeziębieni – powiedział trener Capitals, Peter LaViolet. „Reakcja zawodników była zawsze obecna w grze i przez cały sezon, więc będziemy gotowi do gry”.

Bruins był mniej niż trzy minuty od ustawienia Pure Despair w serialu.

Dwa rzuty karne na początku trzeciej zmiany wytrąciły Bostona z rytmu, gdy Garnet Hathaway strzelił swojego drugiego gola w meczu, dając Waszyngtonowi prowadzenie przed godziną 12:56. Anderson – który obronił 38 bramek z rzędu, pozwalając na dwa gole w pierwszych pięciu strzałach Bruinsa – był kamieniem, dopóki Taylor Hall nie wyprzedził go piłką krążkową ponad 2:49 w tabeli.

„To był z pewnością tłusty cel” – powiedział Hall, który dołączył do Bruinsa w ostatecznym terminie. „To nie był dla mnie idealny mecz. Osobiście wciąż mam inny poziom, do którego mogę przejść, ale jako zespół zebraliśmy się razem i wygraliśmy mecz i to wszystko, o co możesz prosić.”

Boston miał 36 rzutów obronnych od Tuukki Raska, który został dwukrotnie trafiony przez wślizgi. Hathaway strzelił dwa gole, a TJ O’Shea skierował strzał do Waszyngtonu, który grał bez bramkarzy Vitka Vaneska, Ilyi Samsonova i pomocnika Jewgienija Kuzniecowa, a Lars Eller przegrał z kontuzją dolnej części ciała w połowie drugiego meczu.

„(Rusk) zdecydowanie zagrał dobrze i dał nam szansę na wygraną” – powiedział Cassidy. – Mecz był zawsze wyrównany. Nie chcesz być z dala od ciebie. Myślałem, że obaj bramkarze są dobrzy. Myślałem, że ich zawodnik też był doskonały, ale my byliśmy lepsi.

READ  Blue Jays musi uzbroić się w cierpliwość wobec decyzji agencji Semien, Ray

Główna nieobecność

Podczas gdy Vanecek jest uważany za dzień w dzień z kontuzją dolnej części ciała, Kuznetsov i Samsonov pozostali na zewnątrz po usunięciu ligowego protokołu COVID w niedzielę. Wszyscy opuścili ostatnie pięć meczów sezonu regularnego i nie ma konkretnego harmonogramu, kiedy będą dostępne.

Bruins grał bez obrońcy Jeremy’ego Lauzona, którego na linii Blue Line zastąpił Connor Clifton, a obok niego grał poprawnym strzałem.

Następna

Obrońca DC Zdeno Chara po raz pierwszy gra jako gość w TD Garden w Bostonie po 73 meczach jako kapitan zespołu Bruins. Sprite Ball pojawia się w trzeciej partii o 18:30 w środę.