Marc-Andre Fleury zatrzymał 40 rund, podczas gdy Black Hawk zamknął Canucks

VANCOVER – Marc-Andre Fleury zablokował 40 strzałów i zapewnił sobie pierwsze zamknięcie sezonu w niedzielę, kiedy Chicago Blackhawks pokonało Canucks 1:0 w Vancouver.

Brandon Hagel strzelił jedynego gola w meczu na sygnał z trzeciej połowy.

Fleury miał 68. przejazd w swojej karierze i poprawił swój ostatni rekord w meczu z Vancouver do 13-0-2.

Thatcher Demko zatrzymała 23 z 24 strzałów dla Canucks (6-11-2).

Vancouver dominowało w grze przez większość pierwszych dwóch inningów, ale w trzecim przegrało, rezygnując z wczesnego gola i starając się wywołać atak.

Chicago (6-10-2) odrobiło w sobotę porażkę 5:2 z Oilers w Edmonton. Vancouver pokonało u siebie Winnipeg Jets 3-2 w piątek i chciało odnieść kolejne zwycięstwa po raz drugi w tym sezonie.

The Canucks mieli spóźnioną szansę po wezwaniu rozgrywającego Chicago Jacka McCabe, aby zmierzyć się z Tannerem Pearsonem na nieco ponad dwie minuty przed czasem.

Vancouver oddał strzały do ​​Fleury i wywarł presję na 90 sekund przed końcem, wyciągając Demko na korzyść dodatkowego napastnika, ale weteran obronił strzał z woleja. Uratowany sześć razy, aby zabić rzut karny.

Canucks było 0 na 3 w niedzielnej przewadze.

Hagel ostatecznie przełamał bezbramkowy remis 4:12 na trzecim miejscu, po strzale Erica Gustafsona, który strzelił piątego gola w sezonie.

Vancouver zdominowało grę przez większość pierwszych dwóch okresów, przewyższając gości 30-13, ale nie udało się znaleźć siatki.

Fleury miał dużo pomocy ze swoich postów, z kilkoma strzałami z Canucks of metal, w tym Pearsona, który prawie strzelił gola w połowie trzeciej gry.

Conor Garland miał szansę strzelić gola w połowie otwarcia. Zadziorny napastnik stanął łeb w łeb z McCabe i zatoczył ciasny krąg, ale jego strzał z bekhendu został dostrzeżony przez poduszkę Fleury.

Pod koniec drugiej połowy Garland strzelił do Wasilija Podkolzina, gdy trafił w siatkę, tylko po to, by zobaczyć strzał rosyjskiego nowicjusza, który odbił się od słupka.

READ  Raptory zdobywają emocje po zniesieniu ograniczeń pojemności

Dylan Strom prawie otworzył wynik dla Chicago około czterech minut przed końcem meczu po tym, jak JT Miller rzucił dyskiem przed Canucks. Strom podniósł go i oddał strzał, ledwo trafiając w bramkę.

Vancouverowi udało się w niedzielę drobny przełom, eliminując trzy rzuty karne. Drużyna weszła do meczu z najgorszym rzutem karnym w lidze – 60,3 proc.

Canucks rozpoczną szaloną przejażdżkę w czterech meczach w środę, kiedy zmierzą się z Penguins w Pittsburghu. Black Hawks odwiedzają we wtorek obszar Flames w Calgary.

Uwagi: To był drugi raz, kiedy obie drużyny spotkały się w tym sezonie po tym, jak Vancouver podjął decyzję 4:1 w Chicago 21 października… Miał dwa gole i sześć asyst w całym przedłużeniu. …The Canuckowie nie wygrywali kolejnych meczów od 23 października.