Olbrzymia dziura w słońcu, która wyrzuca naładowane cząstki w kierunku Ziemi

Ziemię może wkrótce uderzyć kolejna burza słoneczna, ponieważ naukowcy odkryli dziurę, która otworzy się w południowym regionie naszego Słońca, które teraz wyrzuca strumień naładowanych cząstek w kierunku naszej planety.

NASA

Przeczytaj także: Burze słoneczne: oto jak trzy potężne burze słoneczne spowodowały spustoszenie na Ziemi

Zdjęcia zostały wykonane przez NASA Solar Dynamics Observatory (SDO) i ujawniają dużą „dziurę koronalną” w zewnętrznej atmosferze Słońca. Strumień „materii gazowej” pochodzi z tej dziury koronalnej i oczekuje się, że dotrze do Ziemi między sobotą a niedzielą.

Według SpaceWeather.com może to spowodować niewielkie zaburzenia magnetyczne w magnetosferze planety. Po pierwsze, plazma, którą wyrzuca, składa się ze swobodnie płynących elektronów i protonów. Pochodzi z najbardziej zewnętrznej warstwy Słońca, która może osiągać temperatury dochodzące do 1,1 miliona stopni Celsjusza.

Chociaż zaburzenia geomagnetyczne tak naprawdę nie spowodowałyby ogromnych burz słonecznych, które mogłyby przebić się przez nasze urządzenia elektroniczne, oczekuje się, że zrobią przedstawienie dla ludzi mieszkających na biegunach, tworząc piękne zorze polarne.

Przeczytaj także: sBurza słoneczna wywołuje globalne zorze polarne na Marsie, wystarczająco duże, aby można je było wykryć na Ziemi

Według astronomów w SpaceWeather.com, „Ziemia wyłania się z jednego strumienia wiatru słonecznego. Kolejny jest w drodze. Gazowa materia wypływa z południowej dziury w atmosferze słonecznej i ma przybyć 21-22 listopada. Meteorolodzy NOAA twierdzą, że region interakcji naprzemiennych ( CIR) ), który przemieszcza się tuż przed tym, jak prąd mógłby wywołać aktywność geomagnetyczną i zorze polarne na biegunie północnym 20 listopada”.

Rozbłysk słonecznyReuters

Przeczytaj także: 15 wspaniałych zdjęć zorzy ziemskiej wśród świateł miejskich i gwiazd niebieskich

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, utworzone obszary reakcji lub CIR są zasadniczo obszarem ciśnienia, który powstaje przed strumieniem dziury koronalnej. Jest to spowodowane przez wolniejsze wiatry słoneczne, które stykają się z prądem o większej prędkości. Według Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego często tworzą się one przed bardziej ciągłymi dziurami koronalnymi.

Co myślisz o tych burzach słonecznych i koronalnych wyrzutach masy z powierzchni Słońca? Daj nam znać w komentarzach poniżej i czytaj dalej Indiatimes.com do najnowszego Nauka i technologia Biuletyn.

READ  7 zagadek o wszechświecie, które zdumiały naukowców

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top