Magic Mulhall podpisał umowę na irlandzkie rugby siódemki w Polsce

Lucy Mulhall była kapitanem irlandzkiej drużyny siódemek kobiet w ostatni weekend, kiedy strzeliła gola w późnym momencie, próbując zapewnić sobie zwycięstwo nad Polską, zanim zdobyła trofeum w turnieju Kraków 7s.

Dołączyły do ​​niego dziewczyny z Crossbridge Erin King, Ella Roberts i Vicky Elms Kinlan. Cała czwórka odegrała istotną rolę w meczu podczas turnieju.

Drużyna Aidena McNulty była niepokonana przez cały weekend i zakwalifikowała się do swojego pierwszego finału Rugby Europe Sevens Championship.

Złoto w Krakowie jest szybkim impulsem przed eliminacjami Pucharu Świata w rugby w Bukareszcie za dwa tygodnie, w roku, w którym ich przełomowe srebrne i brązowe zwycięstwa na World Series.

Aimee-Lee Murphy Grove, która w zeszłym tygodniu rozegrała pierwszy mecz w Europie w Lizbonie, wróciła do wspaniałej formy z 10 próbami. Strzelał w każdym meczu i strzelił hat-tricka w wygranym 26:0 półfinale z Hiszpanią.

Trener McNulty buduje skład i rywalizację o miejsca, a Ella Roberts z Wicklow, Map Deeley, Enya Breen i Maeve Liston zadebiutowały w zeszłym tygodniu.

To zachęcające widzieć, jak Anna McCann, Lucinda Kinghan, Claire Bolles i 19-letnia Vicky Elms Kinlan maksymalnie wykorzystują swój czas gry. Megan Burns pokazała swoją niezwykłą waleczność, wykonując sześć prób na obu nogach.

Z 34 punktami w obu meczach Irlandki zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w Rugby – były srebrnymi medalistami w 2017 roku – za pierwszymi mistrzami Polski (38 punktów). Szkocja (32) zajęła miejsca na podium.

Znane rywalki Irlandia i Hiszpania otworzyły dziś rano półfinały. Kobiety na zielonym terytorium dominowały, ale nie były w stanie wywalczyć wyniku aż do piątej minuty.

Mulhall chwycił piłkę, pojechał do przodu i wypuścił Murphy’ego Crowe’a, który wszedł do 22 i dobrze wylądował pomimo ostatniego ataku Beatriz Dominguez.

Ireland odbił tuż po przerwie, gdy szybki atak uwolnił Murphy’ego Crowe’a, sprowadził ich w dół pola, a z dystansu Mulhall znakomicie wpasował się w lewy róg bramki.

READ  16 GW baterii zarejestrowanych na aukcji polskiego rynku mocy

Prowadząc 12-0 na turnie, kara McCanna utrzymała impet Irlandczyków. Punkty były trudne do zdobycia, ale po raz kolejny tempo Murphy’ego Crowe’a było zbyt wysokie dla hiszpańskiej defensywy.

Zastępca Heffernan nakarmił rodowitego Tipperary przed scrumem, a on wyprzedził Ingrid Algar, aby zrobić 19-0 na nieco ponad 90 sekund przed końcem.

Irlandia przypieczętowała zwycięstwo pod koniec czwartej próby, a Erin King wykończyła Raquel Garcia po skoku na piłkę zwrotną w polu, aby ukończyć hat-tricka.

Polska wyszła z szybkim wzrostem w decydentach o trofeum, widząc Annę Klitschowską, która przeszła szeroko po lewej stronie w nieprzekonanej trzeciej minucie próby.

McCann wykonał kluczowy atak, aby powstrzymać obiecujący atak Polski, ale Irlandia dostała nosem i udało im się zdobyć dwa ważne punkty.

Szczęście było po ich stronie, kiedy Burns stracił piłkę na półmetku, a Murphy Grove był na scenie, aby zebrać korzystne odbicie i sprintem po wysiłku przekonwertowanym przez Mulhalla.

Walka o posiadanie piłki nabrała tempa, a Irlandia chwyciła chwiejną piłkę i szybko wróciła do Poland 22, gdzie King, konsekwentny zawodnik w wieku zaledwie 18 lat, zgrabnie minął dwóch obrońców, by w przerwie doprowadzić do 14:5.

Chociaż Murphy Grove dobrze spisał się, broniąc niebezpiecznego rzutu na początku drugiej połowy, Polska odpowiedziała rzutem karnym. Sprytne podanie spowodowało, że nacierająca Kliczko zdobyła drugą piątkę.

Prowadząca z czterema punktami Irlandia wywierała presję, gdy Polacy – wrzasnęli przez kibiców gospodarzy – wygrali wznowienie, a Natalia Pamita strzeliła z prawej strony.

Kapitan Polski Karolina Jaszyszczyn skonwertowała się prosto na trzy minuty przed końcem, ale nie było paniki ze strony pań w zielonych, które wznowiły przejazd przez Mulhall.

Jako rezerwowy Bolles przeniósł się potężnie, a Stacey Flood wykonał dobrze wyważone kopnięcie w dół, aby najpierw dotrzeć do Murphy Grove.

READ  Rekordowo wysokie ceny cytryn w Polsce • Drożdże

Kinghan i Elms Kinlan dodali energii z ławki, aby pomóc Polsce utrzymać posiadanie piłki w 22. minucie, zanim Mulhall strzelił zwycięską próbę, wliczając w to uderzenie Klitschowskiej obok dwóch obrońców.

Chwilę po wznowieniu gry Polacy wymusili rzut karny na własnej połowie, ale ciężka praca Murphy’ego Crowe’a w następnej przerwie pozwoliła na zwycięstwo Irlandii i Mulhall z radością przypieczętował zwycięstwo.

To było bardzo dobre lato dla programów IRFU Sevens, kiedy Irlandczycy niedawno zdobyli trofeum mistrzowskie po zwycięstwach w turniejach, podczas gdy drużyna kobiet królowała w Polsce.

Obie drużyny udają się do Rumunii w dniach 16-17 lipca, aby we wrześniu zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Kapsztadzie.