MacBook Pro zostanie przeprojektowany jeszcze w tym roku z Mini-LED

Każdego dnia coraz więcej plotek sugeruje, że Apple rzeczywiście wprowadzi nowe i przeprojektowane modele MacBooka Pro jeszcze w tym roku. W nowej nocie badawczej uzyskanej przez 9to5Mac, autorytatywny analityk Ming-Chi Kuo potwierdza, że ​​nowy 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro wejdzie do masowej produkcji w trzecim kwartale 2021 roku.

Analityk sugeruje, że firma jest gotowa do rozpoczęcia w najbliższych miesiącach produkcji kolejnej generacji MacBooka Pro, który będzie dostępny w rozmiarach 14- i 16-calowych. Według Kuo, Apple inwestuje w więcej dostawców wyświetlaczy Mini-LED, ponieważ planuje zastosować tę technologię w większej liczbie produktów, w tym w nowym MacBooku Pro.

Pierwszym urządzeniem Apple z wyświetlaczem Mini-LED był 12,9-calowy iPad Pro, który został wprowadzony na początku tego roku. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Mini-LED opiera się na tysiącach maleńkich diod LED w podświetleniu, co zapewnia wyższy współczynnik kontrastu i głębszą czerń, podobną do OLED.

W oparciu o wcześniejsze plotki (w tym inne doniesienia Kuo), nowy MacBook Pro będzie miał „płaską konstrukcję” podobną do tego, co widzieliśmy w najnowszych konstrukcjach iMaca, iPada Pro i iPhone’a 12. Apple planuje również powrót więcej portów do laptopa Pro Ma własne funkcje, takie jak HDMI, gniazdo kart SD, a nawet MagSafe. Oczekuje się, że ta maszyna będzie miała również mocniejszy układ M1X, pierwszy opracowany przez Apple w Silicon Mac od czasu M1.

Macbook Air

MacBook Pro nie jest jedynym urządzeniem, które będzie miało wyświetlacz Mini-LED. Najnowszy raport Kuo wskazuje również, że Apple chce zastosować tę samą technologię w MacBooku Air nowej generacji. Jednak powinno to zostać ogłoszone dopiero w 2022 roku.

Wcześniej w tym tygodniu informator DylanDkt powiedział, że nowy MacBook Air będzie prawdopodobnie pierwszym wyposażonym w układ M2 (nie M1X, który będzie miał bardziej zaawansowany procesor graficzny skupiony na linii Pro). Dylan usłyszał też, że nowy MacBook Air będzie dostępny w wielu kolorach, podobnie jak nowy iMac. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zostanie zaprezentowany nowy MacBook Air.

READ  Inteligentny zegarek Tamagotchi pozwoli Ci przeżyć marzenie z lat 90.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top