Lynette zapewniła Polsce zwycięstwo z Kazachstanem w Brisbane

Zwycięski punkt dla Polski wywalczyła Magda Linet, która pokonała 6:2, 6:1 Kazachstana Zibeka Kulambajewą w United Cup w Brisbane.

Zwycięstwo dało Polsce nie do pokonania przewagę nad Kazachstanem, zanim Ika Swiatek i Hubert Hurcox pokonali Gulambajewą i Grigorija Łomakina w dwóch setach, dając Polsce zwycięstwo 4:1.

Nr 1 Swiatek wygrał inaugurację sezonu w United Cup

Hurcox odniósł decydujące zwycięstwo na początku sesji, pokonując Alexandra Publicka 7:6(8), 4:6, 6:3 i dając Polsce prowadzenie 2:1 z Kazachstanem. Wyglądało na to, że mecz zakończy się dogrywką w ostatnim secie pomiędzy dwoma największymi serwerami w ATP Tour, ale Hurcox był oportunistą w decydującym momencie.

Już zdjęcie roku? Sviatek zaokrągla słupek w United Cup

Przy swoim trzecim break pointzie przy stanie 4-3, uderzył w głębi kortu, aby postawić Publica na nogi, a następnie pobiegł do przodu.

Jeśli Hurcox miał nerwy, żeby serwować na zwycięstwo, to tego nie pokazał. Zmiażdżył swojego 18. asa i wygrał w 2 godziny i 9 minut.

„Śledzenie Hubiego było świetne” — powiedziała Lynette. „To było bolesne, widzieć tę konkurencję z ich strony. Ale wspaniale było odejść wiedząc, że wygrał. To było świetne i wykonałem swoją pracę”.

22-letnia Linette pokazała swoją jakość i doświadczenie w swoim pierwszym meczu z Kulambayevą, która stała się ulubienicą fanów w Brisbane. Gracz zajmujący 441. miejsce w rankingu nie miał odpowiedzi na podstawową konsekwencję Linnetta. Lynette zwolniła 18 zwycięzców uderzeń z ziemi, ograniczając Kulambayevę do zaledwie pięciu minut w 61-minutowym meczu.

W poniedziałek Polska zmierzy się ze Szwajcarią. Remis obejmie również kuszące starcie pomiędzy Svidek i Belindą Bencic oraz Hurcox przeciwko Stanowi Wawrinka.

ATP Tour przyczynił się do tego raportu.