Liv Parnas, doradca Giulianiego, pojawia się na rozprawie we wtorek

Parnas otrzymuje zarzuty związane z dwoma domniemanymi krokami finansowymi kampanii. W jednym z rzekomych schematów prokuratorzy twierdzą, że Parnas i inny kolega Giulianiego, Igor Froman – który przyznał się do winy – spiskowali w 2018 roku, aby obejść limity składek na kampanię i Źle oznaczone treści do FEC, ukrywając darowizny przez prokuratorów firmowych, którzy twierdzą, że był to przykrywka dla zaangażowania politycznego.

Jurorzy wysłuchają również dowodów zarzutów związanych z rzekomym wysiłkiem Parnasa, Frumana i partnera biznesowego Andrieja Kokoszkina, aby przekierować 1 milion dolarów od obywatela Rosji do wyborów stanowych i federalnych dla ich przyszłego biznesu konopnego.

Proces rozpoczął się prawie dwa lata temu, aż do dnia, w którym Parnas i Fruman zostali aresztowani na lotnisku w Waszyngtonie, gdy weszli na pokład samolotu do Wiednia. Aresztowanie nastąpiło w trakcie śledztwa Izby Demokratów – i ewentualnego procesu o impeachment – ​​z ówczesnym prezydentem Donaldem Trumpem i uwolniło dwóch mało znanych biznesmenów z Florydy z chwiejnymi osiągnięciami na światowej scenie.

Oczekuje się, że proces karny nie wciągnie ławy przysięgłych w życie Parnasa przeczesującego Europę z Giulianim, aby zebrać, jak twierdził, szkodliwe informacje na temat ówczesnego kandydata na prezydenta Joe Bidena i jego syna Huntera, ale były prezydent i jego prawnicy nie zrobią tego. Nieobecność również w sprawie. Prokuratorzy powiedzieli na niedawnej rozprawie sądowej, że zamierzają pokazać zdjęcia przysięgłych, które Parnas wysłał do Kukushkina z Parnas z Giulianim i Trumpem, których używał do zachwalania swoich powiązań i wpływów.

Nie tylko prokuratorzy oskarżą Parnas o oszustwo. Prawnicy Kukuszkina powiedzieli, że będą argumentować, że Parnas oszukał Kukuszkina i jego rosyjskiego poplecznika, który, jak mówi, nie był świadomy spisku, przygotowując scenę na niektóre potencjalnie napięte chwile. Sędzia okręgowy Paul Utkin odmówił wcześniejszej prośbie o odrębny proces i powiedział, że będzie orzekał w kontrowersyjnych momentach procesu, gdy się pojawią.

READ  Rick Santorum opuszcza CNN po komentarzach rdzennych Amerykanów

Parnas i Kokoshkin zaprzeczyli jakimkolwiek wykroczeniom.

Prawnicy spędzili w ostatnich dniach czas z Oetkenem, dyskutując o tym, co strony mogą, a czego nie mogą zająć się podczas procesu, oraz dyskutując, jak najlepiej stłumić potencjalnie nieistotny i rozpraszający szum wokół Trumpa i Giulianiego.

Śledztwo prokuratorów federalnych w sprawie interesów Giulianiego na Ukrainie jest nadal aktywne, a wyznaczony przez sąd „specjalny ekspert” analizuje materiał. Złapany w nalocie Dom i biuro Giulianiego w kwietniu.

Kto będzie zeznawał?

Oczekuje się, że prokuratorzy rozpoczną swoje zeznania od Joe Aherna, wysokiego rangą urzędnika w America First Action, organizacji pro-Trump Super PAC, która otrzymała 325 000 dolarów w ramach spornych darowizn w ramach rzekomego programu darczyńców.

Ahern prawdopodobnie opowie o wysiłkach Parnasa, aby przekazać darowizny w odpowiednim czasie, aby uzyskać zaproszenia na wydarzenia i dotrzeć do Trumpa, adwokata Parnas, Josepha Bundy’ego, w sądzie.

Prawnicy zaangażowani w sprawę twierdzą, że inni świadkowie to rosyjski biznesmen Felix Follis i były dyrektor generalny Eurasian Natural Resources Corp w związku z biznesem konopi. były szef sztabu Rep. Pete Sessions; obecni i byli adwokaci FEC; dwóch polityków z Nevady, Adam Laxalt, prokurator generalny i kandydat na ówczesnego gubernatora Nevady oraz Wesley Duncan, mniej znany polityk w stanie; prawnik, który pomógł Parnasowi zarejestrować handel konopiami indyjskimi w stanie; i jedna z firm prawniczych, które pomagały w składaniu wniosków Parnasa do FEC.

Dwa nazwiska, które będą pojawiać się w e-mailach i wiadomościach tekstowych, ale fizycznie nie będą uczestniczyć w procesie, to Froman, który w zeszłym miesiącu przyznał się do winy za jeden z zarzutów związanych z ubieganiem się o składkę od obcokrajowca. Froman początkowo stanął w obliczu kilku zarzutów w kilku federalnych aktach oskarżenia, ale zawarł ugodę, która nie wymagała od niego współpracy z prokuratorami. Grozi mu do pięciu lat więzienia i ma zostać skazany w styczniu.

READ  Wysłannik premiera Wielkiej Brytanii prowadzi rozmowy z talibami w Afganistanie | Wiadomości o talibach

Drugie imię to David Correa, kolejny współpracownik, który został oskarżony wraz z innymi mężczyznami. Obecnie odsiaduje roczny wyrok pozbawienia wolności po tym, jak przyznał się do winy w październiku zeszłego roku o oszukanie inwestorów w oszustwa związane z bezpieczeństwem, firmę, którą prowadził z Parnas w latach 2012-2019. Nie współpracuje i oczekuje się, że zostanie zwolniony w styczniu.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew cywilny przeciwko Parnas i Correa w związku z domniemanym oszustwem, zgodnie z pozwem złożonym w sądzie federalnym w lutym. Correa rozstrzygnęła sprawę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, ale prawnicy Parnas nadal prowadzą postępowanie w jego imieniu.

Pomimo tego, że jest znany z reklamowania swojego bogactwa i powiązań z kręgiem VIP-ów Trumpa, Parnas powiedział w tym miesiącu sądowi, że skończyły mu się pieniądze na opłacenie prawników. Oetken przyznał Parnasowi ulgę, orzekając, że rząd zorganizuje lub zapłaci za jego podróż z domu na Florydzie i że jego adwokat otrzyma zwrot kosztów zakwaterowania po dziennym kursie wymiany walut.

Proces ma trwać około dwóch tygodni.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top