Lindholm ma 3 punkty w zwycięstwie Flames nad Canucks

Huberdeau podwyższył wynik na 4-1 po czwartym golu Calgary’ego z rzędu w 5:53 trzeciej tercji, kiedy oddał krótki strzał ponad ramieniem DeSmitha zza pola karnego. Gol był pierwszym golem Huberdeau od 12 meczów.

„Oczywiście, że to dobre uczucie” – powiedział Huberdeau, który zdobył dziewięć punktów (trzy gole i sześć asyst) w 16 meczach w swoim pierwszym sezonie na podstawie ośmioletniego kontraktu wartego 84 miliony dolarów (średnia roczna wartość 10,5 miliona dolarów). „Minęło dużo czasu. Dobrze było w końcu strzelić gola i zapewnić sobie wielkie zwycięstwo”.

Hoglander podwyższył wynik na 4-2 o 10:06, kiedy blokujący Markstroma odbił punkt od kija Tylera Myersa.

Lindholm strzelił swojego pierwszego gola w 11 meczach do pustej siatki po podaniu Huberdeau o 18:08 i zakończył się wynikiem 5:2 w finale.

„Myślę, że start był trochę powolny, ale wydawało mi się, że na początku byli trochę szybsi od nas” – powiedział Lindholm. „Potem myślałem, że kontrolowaliśmy grę i nie poddawaliśmy się za bardzo. Marky dobrze grał przy siatce. Więc to był dobry mecz”.

Uwagi: Lindholm miał najwyższy wynik w meczu plus -4, Peterson -4, . … Miller (10 goli, 17 asyst), Peterson (osiem goli, 19 asyst) i obrońca Quinn Hughes (sześć goli, 21 asyst) prowadzą w NHL pod względem punktów (27). … Hughes, rozgrywając swój 300. mecz w NHL, zdobył 11 punktów (dwa gole i dziewięć asyst) w serii sześciu meczów. … Napastnik Vancouver Linus Karlsson (24 lata) w swoim debiucie w NHL oddał trzy strzały w czasie 11:54. … Napastnik Canucks Andrij Kuźmenko, który odniósł kontuzję w środę w trzeciej kwarcie, jest dostępny codziennie i według Touchetta ma potencjał, aby zagrać w sobotę przeciwko Krakenowi. … Obrońca Vancouver Filip Hronek zakończył passę 11 punktów (jeden gol, 13 asyst).