Nicholas Paul strzelił zwycięskiego gola w końcówce meczu, gdy Tampa Bay Lightning pokonało Vegas Golden Knights

TAMPA, Floryda (AP) – Nicholas Paul strzelił zwycięskiego gola na 1:13 przed końcem trzeciej kwarty i dodał dwie asysty, gdy Tampa Bay Lightning pokonało w czwartkowy wieczór najlepsze w lidze Vegas Golden Knights 5:4 . .

Paul zebrał się w swoim drugim meczu z rzędu za trzy punkty.

Prawy skrzydłowy Tampa Bay i lider punktacji NHL Nikita Kucherov strzelił gola i miał dwie asysty. Brayden Point strzelił dwa gole i asystę, a gola dla Lightning zdobył także Alex Barry Boulet. Andriej Wasilewski zablokował 30 strzałów.

Jerry Patera, grający w swoim trzecim meczu w sezonie i piątym w sumie, obronił 31 razy, zastępując kontuzjowanego Adena Hilla (dolna część tułowia) i Logana Thompsona (górna część tułowia).

Obrońcy tytułu Pucharu Stanleya, którzy we wtorek przegrali z Karoliną 6:3, zdobyli dwa gole od Jonathana Marchessaulta. Pozostałe gole strzelili Ivan Barbashev i Paul Cotter, a Jack Eichel przedłużył swoją passę do 12 meczów i dołożył dwie asysty.

Eichel miał świetną okazję do zdobycia bramki, którą na trzy sekundy przed końcem zatrzymał Wasilewski.

Marchessault zdobył Vegas na 4:3, strzelając gola na początku trzeciej tercji, po tym jak Kucherov otrzymał niesportowy rzut karny. Kucherov uważał, że za ucieczkę powinien zostać przyznany rzut karny i został wyrzucony z boiska po krzyku na sędziego.

Cotter wyrównał cztery minuty później.

Lightning objęli prowadzenie 4-2 po zdobyciu trzech bramek 2:55 pod koniec drugiej tercji. Kucherov strzelił gola w grze 5 na 3 i 33 sekundy później asystował przy bramce Pointa w przewadze. Kucherov strzelił kolejnego gola punktowego, który zakończył zryw.

Marchessault i Barbashev strzelili gole w pierwszej połowie.

Obrońca Tampa Bay Michaił Siergiaczow, który we wtorek oddał strzał w tył lewej stopy, nie zagrał. Trener Lightning, John Cooper, ma nadzieję, że Siergiejczow opuści tylko jeden lub dwa mecze.