Lawina odbija się od zwycięstwa nad Krakenem, wymuś Game 7 w Denver – Sportsnet.ca

SEATTLE – Mikko Rantanen strzelił swojego siódmego gola w play-offach, Arturi Lekonen strzelił dwa gole, w tym pustą bramkę do bramki w ostatnich sekundach, a Colorado Avalanche pokonało Seattle Kraken 4-1 w piątek wieczorem, zdobywając siódmy mecz w swoim pierwszym meczu . Seria play-off.

Rantanen strzelił gola w ostatnich sekundach pierwszej tercji, remisując na 1 po tym, jak Seattle ponownie zdobyło pierwsze miejsce. Avalanche zdominowało następnie dwie ostatnie tercje, dając kilka występów, które uczyniły ich mistrzami Pucharu Stanleya sezon wcześniej.

Eric Johnson strzelił swój pierwszy mecz w play-offach z odbitym strzałem 7:21 w drugim. Lekonn przekierował podanie Devon Toys o 16:57, dając Colorado prowadzenie 3-1. Toews złapał dwa podania, podobnie jak Cale Makar po tym, jak został zawieszony w grze 5.

Siódmy mecz odbędzie się w niedzielę w Denver. Jest to pierwszy Game 7 w historii franczyzy Seattle i pierwszy Avalanche od drugiej rundy play-offów 2020 w fazie bubble, kiedy Kolorado przegrało z Dallas.

Vince Dunn został 14. innym zawodnikiem, który strzelił gola w tych posezonowych rozgrywkach dla Seattle, kiedy trafił po uderzeniu obok bramkarza Colorado Alexandra Georgieva o 15:48 pierwszego. Dunn zajął drugie miejsce pod względem punktów z Seattle w sezonie zasadniczym, ale utrzymał jeden punkt do strzelenia trzeciego gola w play-offach.

Ale noc Georgiewa była w większości spokojna, chociaż w ostatnich minutach dokonał głównych postojów na Oliver Bjorkstrand i Jaden Schwartz. Georgiev zakończył z 22 interwencjami.

Bramkarz Seattle, Philip Grubauer, był zmęczony przez całą noc i tylko kilka świetnych interwencji uchroniło wynik przed wymknięciem się spod kontroli. Grubauer zakończył z 35 przystankami.

Colorado zagrało w swoim pierwszym meczu eliminacyjnym od meczu 6 półfinałów konferencji 2021, kiedy Avs zostali wyeliminowani przez Vegas. Jedną z najbardziej imponujących części biegu Colorado do Pucharu Stanleya w zeszłym roku była jego zdolność do kontrolowania każdej serii.

READ  ESPN, Fox i Warner w Amerykańskim Stowarzyszeniu Nadawców Sportowych

Jednak zwycięstwo Seattle w Game 5 postawiło Colorado w niepewnej sytuacji, a Avs odpowiedzieli najbardziej kompletnym występem w serii.

Zanim

Seattle stało się pierwszą drużyną, która objęła prowadzenie w każdym z pierwszych sześciu meczów w historii franczyzy. Drużyna Toronto Arenas z 1918 roku objęła prowadzenie w swoich pierwszych pięciu meczach play-off. Seattle dorównało mu w Game 5 i przewyższyło go w Game 6.

Wydawało się, że Colorado zdobyło pierwszą bramkę po strzale Buena Byroma, ale bramka została zwrócona po tym, jak Seattle skutecznie walczyło o spalonego.

Nic nie warte

Seattle grało bez czołowego strzelca Jareda McCanna w drugim meczu z rzędu. McCann został trafiony czekiem Makara w czwartej grze, co doprowadziło do jego zawieszenia. … Seattle F. Matty Beneers wykorzystał dopiero drugi rzut karny w swojej karierze po fumble call w drugiej połowie.