Kuczirow w zamian lśni, Pointe zwyciężył w późnych sieciach, gdy piorun pokonał Pantery

SUNRISE, Floryda – Bryden Point strzelił dwa późne gole, w tym zwycięzcę meczu z 1:14 przed końcem w trzeciej połowie, dzięki czemu drużyna Tampa Bay Lightning wygrała 5: 4 z Florida Panthers w niedzielę wieczorem w meczu 1 ich serii playoff.

Nikita Kuchirov strzelił dwa potężne gole w swoim debiucie w tym sezonie, a Blake Coleman strzelił gola na krótkim dystansie. Andrei Vasilievsky wykonał 35 rzutów obronnych, a Victor Heymann trzy asysty.

Jonathan Huberdeo strzelił jednego gola i dwie asysty, Owen Tibbitt i Alexander Barkov strzelili każdego gola i podania, a Carter Verhagy strzelił gola przeciwko swojej byłej drużynie gepardów. Sergey Bobrovsky zatrzymał 34 strzały, a Keith Yandel i Sam Bennett otrzymali asysty.

Zremisował z 4 punktami z siedmioma minutami, aby strzelić gola w mocnej grze, a następnie wywalczył zwycięzcę, gdy wykonał secesję, wyprzedzając Bobrovsky’ego z bekhendu.

Z Panterami prowadzącymi 3: 2, Huberdo wykonał split i wsunął dysk pod trybunę Wasiljewskiego na 1:27 na trzecie, aby wyrównać wynik na 3.

Tibbitt dał Panterom prowadzenie 4: 3 po swoim golu 4:09 z trzeciego miejsca.

Pantery myślały, że strzelili gola w Power Play, kiedy Sam Bennett dośrodkował piłkę obok Vasilevskiego na 7:26 z pierwszego, ale bramka została wyeliminowana z powodu interwencji bramkarza. Po 16 sekundach Lightning prowadził 1: 0 po krótkiej bramce Colemana.

Pantery remisowały na 1 bramce Barkova w Power Play o 9:41, a Verhaeghe wyprowadził ich na prowadzenie 3:29 na starcie.

Kucherov wyrównał 2-All po swoim pierwszym golu w Power Play w 4:48 sekundy. Drugi dał mu Lightning prowadzenie 3: 2, gdy wykonał pojedyncze podanie od Headmana z prawego koła z 5:09 w lewo na sekundę. Kuchirov opuścił cały sezon zasadniczy z powodu kontuzji pachwiny po operacji 29 grudnia. Swój pierwszy mecz rozegrał od 28 września.

Szczególnie podobna była pierwsza połowa, w której padło 16 rzutów karnych. Drugi semestr zakończył się ciężkimi walkami przed Tampa Bay Network.

READ  Cristiano Ronaldo wygrywa swój pierwszy puchar, pokonując swojego rywala Al-Hilala. Czy Giovinco ponownie połączy stary saudyjski klub z Insigne? Czerwony obudź się

wracać do pracy

Stephen Stamkus, który nie grał od 8 kwietnia z kontuzją dolnej części ciała, przez 16 meczów, wrócił do pierwszego meczu. Headman (dolna część ciała) i Ryan McDonagh (górna część ciała) również powrócili po nieudanych dwóch ostatnich meczach sezonu regularnego.

Uwagi: Od debiutu w National Hockey League w latach 2013-14, Kucherov strzelił 38 goli po sezonie, wiążąc Alexa Ovechkina z większością graczy. Gol Colemana na krótkim dystansie był pierwszym w kwalifikacjach do Team Lightning od czasu Alexa Killorna w meczu 1, rundzie 1 w kwalifikacjach 2019.

Uczestnicy

Pantery zwiększyły pojemność do 50% w kwalifikacjach. W niedzielę udział wzięło 9646 meczów.