Cristiano Ronaldo wygrywa swój pierwszy puchar, pokonując swojego rywala Al-Hilala. Czy Giovinco ponownie połączy stary saudyjski klub z Insigne? Czerwony obudź się

Cristiano Ronaldo wygrywa swój pierwszy puchar, pokonując swojego rywala Al-Hilala. Czy Giovinco ponownie połączy stary saudyjski klub z Insigne?  Czerwony obudź się

Dzięki uprzejmości Yasir Bakhsh/Getty Images

Wiedziałeś, że niedługo Cristiano Ronaldo zacznie zdobywać tytuły w Arabii Saudyjskiej. Efekt falowania może wpłynąć na Toronto FC.

W historycznym momencie zarówno dla Cristiano Ronaldo, jak i Al-Nassra, portugalska gwiazda poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa w sobotnim Pucharze Klubu Arabskiego, zdobywając pierwszy tytuł dla gigantów z Rijadu w turnieju. W emocjonującym finale z rywalem z Rijadu, Al-Hilalem, dublet Ronaldo w dogrywce zapewnił Al-Nassrowi zwycięstwo 2:1 na stadionie King Fahd.

W zeszłym sezonie Ronaldo nie zdobył żadnego tytułu z Al-Nassrem, ponieważ zajął drugie miejsce w Saudi Professional League. Tym razem 38-latek nadrobił zaległości, kończąc jako najlepszy strzelec turnieju z sześcioma golami i prowadząc swój zespół do chwały, kosztem Al-Hilala, który Ty Być może po raz pierwszy usłyszano to, gdy Sebastian Giovinco pożegnał się z drużyną Toronto, by dostać wiadra gotówki, a świat wie, że to dostarcza. Kylian Mbappe królem okupu (Oficjalna oferta PSG w wysokości 300 mln euro (437,25 mln dolarów kanadyjskich) i 700 mln euro (1,02 mld dolarów kanadyjskich) za jeden sezon tylko w Arabii Saudyjskiej).

wcześniej w tym miesiącu Jakuba Steinberga Guardiana Poinformował o tym gwiazdor reprezentacji Kanady mężczyzn Jonathan David Kahn Odrzuciła ofertę w wysokości 12 milionów euro (17,6 miliona dolarów kanadyjskich) rocznie netto od Crescent. I to Al-Hilal próbował oślepić Lionela Messiego ofertą 400 milionów euro rocznie, zanim Argentyńczyk wybrał zwycięską kulturę Davida Beckhama w Inter Miami. Lorenzo Insigne nie byłby w stanie dowodzić prawie tak dużo, ale jedna dziesiąta tego, wliczając w to opłatę transferową Toronto FC, aby zrekompensować niektóre straty, nie jest aż tak realistyczna. Al-Hilal jest jednym z czterech klubów w Saudi Professional League, należących do Saudyjskiego Funduszu Inwestycji Publicznych (PIF), które są finansowo zdolne i zmotywowane do rywalizacji, by wydać duże pieniądze tego lata.

READ  Sześć notatek po dość łatwym zwycięstwie Bayernu Monachium 3:1 nad Augsburgiem

Jeśli chodzi o pierwszą sztućce Ronaldo w Arabii Saudyjskiej. Arabskie Mistrzostwa Klubów Mistrzów skupiają najważniejsze kluby z różnych krajów arabskich, w tym z Arabii Saudyjskiej, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iraku, Maroka, Tunezji i Algierii. Jest to wysoce konkurencyjny turniej, który prezentuje najlepsze talenty z regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), umożliwiając rywalizację klubom AFC i CAF.

W sobotnim finale Al-Nassr stworzył kilka okazji w pierwszej połowie, mimo że został zredukowany do dziesięciu mężczyzn. Jednak nowi nabywcy, Sadio Mane, Siko Fofana i Marcelo Brozovic, zostali zwolnieni przez bramkarza Al Hilala, Mohammeda Al Owaisa (bramkarza nr 1 w Arabii Saudyjskiej, który został wybrany zawodnikiem meczu po szokującym zwycięstwie w fazie grupowej na zeszłorocznych mistrzostwach świata. Ostateczni zwycięzcy Argentyna).

To Al-Hilal przełamał impas po sześciu minutach drugiej połowy, kierując do domu brazylijskiego napastnika Michaela po dośrodkowaniu rodaka Malcoma. Michael Ronaldo świętował, naśladując kultowe „SIUUUU!” CR7! Celem obchodów jest dobiegnięcie do flagi narożnej i wyskoczenie w powietrze. Sposób na wkurzenie Ronaldo.

Wyrównał dla Al-Nassra w 74. Prawy obrońca Sultan Al-Ghanam wykonał niskie dośrodkowanie, które Ronaldo zręcznie wykorzystał, przedłużając swoją serię bramek do pięciu meczów z rzędu.

Intensywność meczu wzrosła, gdy zawodnik Al-Nasr Abdul-Ilah Al-Omari otrzymał czerwoną kartkę w drugiej połowie. Później Nawaf Bouchal, który siedział na ławce, został wyrzucony z boiska za kłótnię z sędzią. Pomimo zredukowania do dziewięciu mężczyzn, zwycięstwo utrzymało się i zmusiło mecz do dogrywki.

Ronaldo nadal błyszczał w dogrywce, podwajając prowadzenie Al-Nassra uderzeniem głową po tym, jak złapał piłkę z poprzeczki. Pojawiły się jednak obawy, gdy Ronaldo został wypchnięty z boiska z widoczną kontuzją po zderzeniu w drugiej połowie dogrywki. Kontuzja nastąpiła zaledwie dwa dni przed pierwszym meczem Al-Nassra w Saudi Professional League przeciwko Al-Ettifaq – Stevenowi Gerrardowi i klubowi z Dammam, Jordanowi Hendersonowi – co wywołało pytania dotyczące jego przygotowań do nadchodzącego meczu.

READ  Jennifer Jones rozczarowana, ponieważ Kanada odpadła w curlingu kobiet

W lipcu, kiedy doniesiono, że Insigne zmienia agenta, dołączając do wielkich pieniędzy i wielkich nazwisk w CAA Stellar, włoski reporter transferowy Niccolo Schirra poinformował, że Insigne chce opuścić Toronto i prowadzi rozmowy z klubem z Arabii Saudyjskiej, aby stać się kolejnym wielkim nazwiskiem dołączyć do Pro League. Zamożna Arabia Saudyjska

Termin turnieju Saudi Professional League upływa 20 września. Tak więc, jak zawsze, sprawdź pasek, aby uzyskać najnowsze informacje.